اجرای ماراتن لندن در ایستگاه فضایی بین‌المللی

یک فضانورد انگلیسی قصد دارد در بخشی از ماموریت 173 روزه‌اش در ایستگاه فضایی بین‌المللی یک نسخه دیجیتالی از ماراتن لندن را در فضا اجرا کند.

اجرای ماراتن لندن در ایستگاه فضایی بین‌المللی

به گزارش سرویس علمی ایسنا، "تیم پیکه" در زمان حضور خود در ایستگاه مدارگرد، همزمان با بیش از 37 هزار نفری که در مسابقات ماراتن لندن بر روی زمین می‌دوند، بر روی یک تردمیل خواهد دوید.

این فضانورد 43 ساله برای مبارزه با بی‌وزنی یک مهار را به خود وصل خواهد کرد که وی را در زمان دویدن روی تردمیل نگه می‌دارد. وی در زمان دویدن به ویدیویی از مسابقه در حال اجرا در لندن بر روی یک نمایشگر بزرگ در مقابلش نگاه خواهد کرد.

این مسابقه در روز 24 آوریل (پنجم اردیبهشت 1395) انجام خواهد شد.

سونیتا ویلیامز، فضانورد ناسا تنها کسی است که پیش از این، دوی ماراتن را در فضا انجام داده است. وی در سال 2007 همزمان با دوی ماراتن بوستون بر روی یک تردمیل دوید.

پیکه در سال 1999 دوی ماراتن را در سه ساعت و 18 دقیقه و 50 ثانیه انجام داد. وی اعلام کرده که انتظار ندارد این زمان را کاهش دهد زیرا تیم پزشکی‌اش با احتیاط بر آمادگی وی و دویدنش نظارت خواهند داشت تا اطمینان حاصل کنند که برای بازگشت به زمین در هشت هفته بعد از مسابقه از تناسب اندام مطلوب برخوردار است.

ماموریت پیکه در روز 15 دسامبر (24 آذر) آغاز خواهد شد.

منبع :

مطالب مرتبط