اعتبار وام تحصیلی دانشگاه فنی و حرفه ای دو برابر شد

در راستای این حمایت‌ها، وام تحصیلی دانشگاه فنی و حرفه ای دو برابر شده است.

اعتبار وام تحصیلی دانشگاه فنی و حرفه ای دو برابر شد

رییس صندوق رفاه دانشجویان از حمایت‌های این صندوق از دانشگاه های مهارت محور خبر داد و افزود:در راستای این حمایت‌ها، وام تحصیلی دانشگاه فنی و حرفه ای دو برابر شده است.

مهندس ذوالفقار یزدان‌مهر در گفت و‌گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد:به دلیل اعتقاد صندوق رفاه دانشجویان به دانشگاه های نسل سوم و مهارت محور امسال اعتبار وام تحصیلی دانشگاه فنی و حرفه ای دو برابر شده و به عبارتی صد در صد افزایش داشته است. از طرفی سعی شد واحدهایی که دارای کمبود تجهیزات بوده اند،در اولویت قرار بگیرند و مشکلات آن ها رفع شود.

وی از تاکید وزیر علوم بر حمایت از دانشگاه فنی و حرفه ای خبر داد و افزود: با دستور وزیر علوم مبلغی در اختیار دانشگاه فنی و حرفه ای قرار گرفت. همچنین طبق تفاهم‌نامه ای که بین صندوق رفاه دانشجویان و بنیاد مستضعفان امضا شده، بخش عمده ای از تسهیلات تحت عنوان وام تحصیلی به دانشگاه فنی و حرفه ای اختصاص یافت.

رییس صندوق رفاه دانشجویان در پایان با اشاره به تفاهم‌نامه بین این صندوق و صندوق کارآفرینی امید اظهار کرد: شاه بیت این تفاهم‌نامه، حمایت از کارآفرینان دانشگاه فنی و حرفه ای،دانشگاه هنر و دانشگاه علمی کاربردی و اشتغال فارغ التحصیلان این دانشگاه ها است.

منبع :

مهدی ترابی