یاد می‌گیرم

آزمون دادن چالش‌هایم را به‌خوبی نشان می‌دهد و برایم مشخص می‌شود که در کدام درس‌ها نیاز به مطالعه و تمرین بیش‌تر دارم.

یاد می‌گیرم

بعد از مشاوره‌ی کارنامه، سؤالی را برای دانش‌آموزانم مطرح کردم و گفتم «به جز اهداف اصلی آزمون‌های برنامه‌ای که همگی بر آن واقف هستیم شما از آزمون چه چیزهایی یاد می‌گیرید؟» از آن‌ها خواستم پاسخ‌های‌شان را کوتاه بیان کنند.

پریا: من از جلسه‌ی آزمون تنظیم وقت و روش برخورد با سؤالات را یاد می‌گیرم.

آیدا: تنوع سؤالات آزمون به من خواندن دقیق‌تر و بیش‌تر را یاد می‌دهد.

پرستو: آزمون دادن چالش‌هایم را به‌خوبی نشان می‌دهد و برایم مشخص می‌شود که در کدام درس‌ها نیاز به مطالعه و تمرین بیش‌تر دارم.

شایسته: تا همین دو ساعت پیش فکر می‌کردم که برای رتبه و تراز به آزمون می‌روم؛ اما آزمون‌های پیاپی به من یاد داد باید به گونه‌ای درس بخوانم که بعد از آزمون خوشحال باشم. هر آزمون به مهارت‌های تست‌زنی و مطالعاتی‌ام اضافه می‌کند.

معصومه: آزمون روش چند از ده را به من یاد داد و به من یادآوری می‌کند که سؤالات شک‌دار را پاسخ ندهم. برنامه‌ریزی‌ام نسبت به سال‌های قبل بهتر شده است؛ چون برنامه‌ی راهبردی دارم. زمانی که پاسخ‌نامه‌ی آزمون به من داده می‌شود پس از بررسی آن، نکات زیادی یاد می‌گیرم.

نگار: از آزمون یاد گرفتم که از اشتباهاتم نترسم و به چشم تجربه به آن‌ها نگاه کنم و برای آزمون‌های بعدی بیش‌تر و بهتر آماده شوم.

گلشن: آزمون به من کمک می‌کند تا با جلسه‌ی کنکور بیش‌تر آشنا شوم و نقاط ضعفم را بشناسم و در جهت رفع آن گام بردارم.

آتوسا: از آزمون دادن یاد می‌گیرم که چگونه در شرایط آزمون تنظیم وقت داشته باشم و واقع‌بین باشم و به یک‌باره توقع تراز بسیار بالایی نداشته باشم؛ چون به یک‌باره چنین اتفاقی نمی‌افتد و این‌که رقابت با خودم و خیلی چیزهای دیگر یاد می‌گیرم. خلاصه این‌که آزمون انگیزه‌ای شده برای درس خواندن.

شما چه‌طور؟ آزمون چه چیزهایی را به شما یاد می‌دهد؟