چگونه می‌توان یک مسئله‌ی ریاضی را حل کرد؟

ابتدا باید صورت مسئله را دقیق خوانده و هدف سؤال را متوجه شد و هدف از حل کردن این سؤال چیست؟

ریاضی یکی از درس‌های مهم و ضروری برای پیشرفت همه‌ی انسان‌هاست؛ زیرا باعث تقویت ذهن و حافظه  شده و باعث می‌شود تا در آینده با مشکلات راحت‌تر دست و پنجه نرم کرده و موفق‌تر عمل کنند.

ابتدا باید صورت مسئله را دقیق خوانده و هدف سؤال را متوجه شد و هدف از حل کردن این سؤال چیست؟ بهترین و کوتاه‌ترین راه‌ها کدام است؟ باید صورت مسئله را به گونه‌ای خواند که بتوان بدون در اختیار داشتن صورت مسئله روی آن فکر کرد.

برای حل کردن مسئله برای آن شکل بکشید، جدول رسم کنید، دنبال الگو بگردید تا به مفهوم آن پی ببرید و آن را حل کنید. مسئله‌های سخت را به مسئله‌های کوچک‌تر و ساده‌ تبدیل کنید. کلماتی مانند «باقی‌مانده، روی هم، با هم، حاصل‌جمع، مجموع، چه‌قدر بیش‌تر، چه‌قدر کم‌تر، چه‌قدر و...» می‌تواند راهگشای مسئله باشد. مسئله‌ها را با روش‌های گفته‌شده حل کنید و زیاد مسئله تمرین کنید. خودتان مسئله بسازید و آن را حل کنید. از کتاب‌های کار قسمت‌های مسئله را برای تکلیف در نظر بگیرید و تمرین کنید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب