AR ، واقعیتِ افزوده

گاهی باید همگام با فعالیت هدفمندی که در کنار برنامه‌ی راهبردی داریم، چیزهایی را هم به عملکرد‌های‌مان اضافه کنیم.

AR ، واقعیتِ افزوده

واقعیت افزوده Augmented Reality))، یک قابلیت تکنولوژیک بسیار شگفت‌انگیز است که با اضافه کردن انواع محتوای مجازیِ شبیه‌سازی‌شده به فضای واقعی، ارتباط کاربر با فضای کارش را معنادارتر و عمیق‌تر می‌کند. در این فناوری، اطلاعات به کمک حسگر‌ها از دنیای واقعی دریافت می‌شود. این داده‌های دریافتی تحلیل می‌شوند و با جست‌وجو در محتواهای مشابه و کاربردی، اطلاعات جدیدِ افزوده‌شده در اختیار کاربر قرار داده می‌شود. واقعیت افزوده با تمام سادگی تعریف بالا، یک مسیر بسیار پیچیده را طی می‌کند تا فضای واقعی را کامل‌تر کند.

گاهی باید همگام با فعالیت هدفمندی که در کنار برنامه‌ی راهبردی داریم، چیزهایی را هم به عملکرد‌های‌مان اضافه کنیم. تلاش و سخت‌کوشی، بستری برای واقعیت‌های افزوده‌ی برنامه‌های عملکردیِ ماست.

وقتی برای آغاز یک موفقیت دنباله‌دار، هدف‌های بلندپروازانه را کنار می‌زنیم و واقع‌بینانه فکر می‌کنیم، زمانی که در جست‌وجوی روش مطالعه‌ی بهینه برای پیشرفت در یک درس هستیم، وقتی در زمان روبه‌رو شدن با چالش‌های اجرای برنامه، خلاقیت تمام‌نشدنی‌مان را به نمایش می‌گذاریم، زمانی که برای ایجاد تغییر مثبت در وضعیت یک درس در تکاپو هستیم، همان زمان‌هایی که راه‌حلِ تغییر دادن وضعیت درس‌ها را با پیگیریِ کم‌نظیر دنبال می‌کنیم، وقتی در کنار همراهی با برنامه‌ی راهبردی در حال ارائه‌ی بهترین شخصی‌سازی ممکن از آن هستیم، زمانی که برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب‌تر در یک آزمون باید ساعت مطالعه را افزایش دهیم یا زمانی که می‌خواهیم با انجام مرورهای اصولی به جنگ فراموشی مطالب برویم، گاهی اوقات هم نتایج حاصل‌شده با هدف‌گذاری‌های‌مان هماهنگ نیست و باید هدف و انگیزه‌ی اولیه‌مان را بازیابی کنیم، در زمان یادگیری در جلسه‌ی آزمون و...

در تمام این کوشش‌های سخت‌کوشانه، ما در حال اضافه کردن واقعیت‌های موفقیت‌آمیز و حساب‌شده‌ای به برنامه‌ی واقعی خودمان هستیم و باید چرخه‌ی AR‌های شخصی‌مان را با بهترین بازدهی ممکن به پایان ببریم.

نظم و توازن، تمرین و تکرار تمام‌نشدنی، خستگی‌ناپذیری و تداوم، شروع به موقع و ادامه دادنِ باانگیزه، ناامید نشدن از تلاش و اجرای بی‌وقفه‌ی آموزه‌های صحیح، واقعیت‌های افزوده‌ی برنامه‌ی عملکردی ماست. گام برداشتن در مسیر موفقیت اصلاً کار ساده‌ای نیست؛ اما سخت‌کوشی یک قابلیت شخصیتی بسیار شگفت‌انگیز است که با اضافه کردن این واقعیت‌های افزوده‌ی ارزشمند به برنامه‌ی کاری هر کدام از ما، ارتباط‌مان را با شرایط درسی و کاری، ساده‌تر، معنادارتر و کامل‌تر می‌کند.