کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 7 پاسخ- 14 آذر 94

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی متن اثرگذارتر است...یک سؤال، 7 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.


دانش‌آموز سال نهم هستم و می‌خواهم یک قهرمان ورزشی بشوم. آیا لازم است که مثل دوستم که می‌خواهد پزشک شود درس بخوانم؟

پاسخ 1- دنیای امروز دنیای علم است. بدون شک هیچ انسانی در هیچ رشته‌ای (اقتصادی، ورزشی، فرهنگی، مدیریتی و...) موفق نخواهد بود مگر با داشتن علم و سواد. پس درس خواندن نه‌تنها منافاتی با قهرمان شدن ندارد بلکه می‌تواند با نشان دادن مسیرهای علمی تو را در رسیدن به هدفت کمک کند.

حسن ایزدی

پاسخ 2- این نمود دیگری از داستانِ قدیمی توجه به تفاوت‌های فردی است. درس خواندن برای همه لازم است؛ ولی آیا نسبت یکسانی برای درس خواندن در تمام حرفه‌ها وجود دارد؟ قطعاً نه. ابتدا از هدفی که برای آینده‌ی حرفه‌ای خودت ترسیم کرده‌ای اطمینان حاصل کن. این آینده‌ی حرفه‌ای یک جهت‌دهنده‌ی بسیار قوی به میزان درس خواندن شخصی توست. بعد از عبور از این مرحله است که میزان درس خواندن لازم برای رسیدن به هدف شخصی معین می‌شود؛ اما به چند نکته توجه کن:

- تا زمان انتخاب مسیرِ رسیدن به حرفه‌ی آینده، یعنی انتخاب رشته، هر دو شما در شرایط درسی یکسانی قرار دارید و هر دو باید به اندازه‌ی توانمندی شخصی‌تان برای رسیدن به بالاترین نمرات ممکن تلاش کنید.

- تو می‌توانی هم‌زمان یک پزشک یا مهندس حرفه‌ای و یک قهرمان ورزشی حرفه‌ای باشی.

- ورزشکاران معروفی همچون «دکتر سوکراتس برزیلی و میرون رول» جواب بسیار جالبی برای این سؤال پیدا کرده بودند.

حسام زینی لشکاجانی

پاسخ 3- شما می‌توانید قهرمانان ورزشی را بیابید که از نظر درسی نیز خوب عمل کرده‌اند. حال که به ورزش علاقه‌مند هستید باید ورزش وسیله‌ای باشد برای رسیدن به اهداف بلندی که برای خود تجسم کرده‌اید. با ورزش کردن به صورت متعادل، با سلامتی که به دست می‌آورید می‌توانید بهتر درس بخوانید و موفق‌تر شوید.

سیدمحمد حسینی

پاسخ 4- قهرمان ورزشی یا قهرمان درسی؟ سؤال این‌جاست. آیا الزاماً قهرمان ورزشی نباید خوب درس بخواند؟

قهرمان باسواد یا قهرمان کم‌سواد؟ به تجربه ثابت شده که تمام قهرمانان در اکثر ابعاد زندگی موفق بوده‌اند. زندگی صحنه‌ی زیبای هنرمندی ماست. نقاشی زندگی خود را کامل و در زیباترین حالتی که می‌توانید خلق کنید.

سیدبهادر جبلی

پاسخ 5-کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 5 پاسخ- 13 مهر 95