ساخت ربات حشره مجهز به رادار لیزری

محققان دانشگاه فلوریدا به دنبال ساخت اولین نسل از ربات‌های پرنده بسیار کوچک مجهز به فناوری تشخیص موانع به کمک رادار لیزری هستند.

ساخت ربات حشره مجهز به رادار لیزری

به گزارش سرویس فناوری ایسنا منطقه خراسان، محققان معتقدند که می‌توان از ربات‌های حشره‌ در ماموریت‌هایی همچون جست‌وجو، نجات مصدومان، باروری گیاهان و ماموریت‌های شناسایی و نظامی استفاده کرد.

استفاده از ربات‌های حشره‌ای در ماموریت‌های مختلف نیازمند فناوری تشخیص و واکنش سریع در برابر موانع به کمک پرتوهای بی‌خطر لیزر است.

محققان دانشگاه کالیفرنیا معتقدند که می‌توان با تجهیز ربات‌های پرنده بسیار کوچک به فناوری رادار لیزری و حسگرهای فاصله‌سنج عملکرد میکروربات‌های پرنده را تا حدی خودکار و هوشمندانه کرد.

سانجیو کوپال، متخصص علوم رباتیک از دانشگاه فلوریدا اظهار کرد: حداکثر وزن در نظر گرفته ‌شده برای ربات‌های حشره‌ای حدود 56 میلی‌گرم است.

وی در ادامه افزود: از فناوری رادار لیزری در خودروهای هوشمند امروزی نیز استفاده شده است، هرچند که اندازه مجموعه فرستنده، حسگر و پردازشگر آن حدود 30 سانتیمتر است.

محققان امیدوارند تا با پیشرفت صنعت رادارهای لیزری میکرو، انقلابی در صنایع ربات‌های حشره‌ای خودکار و هوشمند ایجاد کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب