اگر تار می‌بینید به دکتر قلب وعروق هم مراجعه کنید

شفقنا زندگی طبق یک گزارش جدید موردی، مشکلات مربوط به بینایی گاهی اوقات می‌توانند تنها دلیل فرد مبتلا به شرایط حاد قلبی- عروقی باشد.

اگر تار می‌بینید به دکتر قلب وعروق هم مراجعه کنید

شفقنا زندگی طبق یک گزارش جدید موردی، مشکلات مربوط به بینایی گاهی اوقات می توانند تنها دلیل فرد مبتلا به شرایط حاد قلبی- عروقی باشد.

چشم پزشک دانشگاه کاپودیستریان آتن در یونان، در این باره می گوید: «ما زمانی با این مورد مواجه شدیم که مردی ۷۷ ساله در یونان با مشکل تاری دید در چشم راست خود مراجعه نمود. بررسی چشم وی نشان داد که دید مرد خوب است و فشار درون چشم ها هم خوب بود.»

به گزارش شفقنا به نقل از مهر وی در ادامه می افزاید: «با بررسی دقیق مردمک چشم وی مشخص شد که لخته خون مانع از ورود خون به عروق خونی شبکیه چشم می شود.»

به گفته دکتر «الیاس گرگلاس»، چشم پزشک دیگری از دانشگاه کاپودیستریان، «این لخته های خون معمولا از جنس کلسترول و مجموعه ایی از پلاکت های خونی هستند. در این بیمار، این لخته مربوط به شریان سبات بود. شریان سبات وظیفه انتقال خون به سر و گردن را به عهده دارد. به خاطر وجود این لخته خون، عروق خونی شبکیه مسدود شده و خون وارد این قسمت نمی شد. در نتیجه فرد با تاری چشم مواجه می شود»

به گفته پزشکان این مطالعه، این نمونه می تواند موکد این مطلب باشد که علائم بینایی علامت هشداردهنده مشکلات قلبی-عروقی هستند.

این مرد ۷۷ ساله مشکل بینایی نداشت، اما مبتلا به کلسترول بالا بوده و از پنج سال پیش، داروهای استاتین مصرف می نمود.

منبع :