کلید آرامش خواب کودک است

کمبود خواب یکی از بحث برانگیزترین جنبه‌های مراقبت در کودکان است.


جعفربای آسیب شناس در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: خواب کودکان در سنین مختلف متفاوت است،اما در واقع این تفاوت ها تنها تغییر شکل، مشکلات خواب است.هیچ برای ایجاد این عادت در کودک، والدین نباید از تنبیه استفاده کنند،این امر می تواند آثار بسیار منفی در او داشته باشد وحتی ممکن است کودک دچار اختلالات خواب شود.

وی افزود: کودکان در شب ،سخت به خواب می روند ویا از خواب می پرند  بنابراین در طول روزوالدین نباید اجازه ی خوابیدن به فرزندانشان را بدهند با انجام این کار آنان به خواب منظم در شبانه روز دست پیدا می کنند.

بای تصریح کرد: کودکان قبل از خواب باید به فعالیت های آرام بپردازند تا برای خوابیدن آماده شوند.بازی هایی که نیازمند فعالیت زیاد هستند، برای ساعت قبل از خواب مناسب نیستند.

این آسیب شناس در پایان گفت: بهتر است والدین در اتاق خواب کودکان حضور داشته باشند تا کودک به خواب رود. حضور والدین در کنار آنها موجب آرامش کودک می شود وبه او این اطمینان را می دهد که اتاق خواب وحشتی ندارد وهر زمان که لازم باشد والدین در کنار او خواهند بود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب