چه چیزهایی تمرکز حواس شما را به هم می‌زند؟

برخی از دانش‌آموزان به گوش کردن موسیقی یا جلو تلویزیون درس خواندن عادت کردند اما سؤال مهم این است که آیا این روش درس خواندن مفید است؟

برخی از دانش‌آموزان به گوش کردن موسیقی یا جلو تلویزیون درس خواندن عادت کردند اما سؤال مهم این است که آیا این روش درس خواندن مفید است؟ قطعاً جواب منفی است!

هنگامی که تصمیم به درس خواندن گرفتید باید تمام عواملی را که باعث حواس‌پرتی یا بر هم خوردن تمرکز شما می‌شود حذف کنید و در محیطی باشید که فقط و فقط ذهن شما درگیر درس باشد.این جمله به این معناست که ذهن شما درگیر دو یا چند موضوع نباشد. هنگامی که به موسیقی گوش می‌دهید بخشی از ذهن شما متمرکز بر آن می‌شود و موسیقی را دنبال می‌کند. پس شما با 100 درصد تمرکز حواس خود درس نمی‌خوانید. مانند شاهینی تیزچنگال ذهن خود را به مطالب گره بزنید و از عوامل منحرف‌کننده دوری کنید. به یاد داشته باشید که در مقابل تلویزیون نمی‌شود درس خواند. تنها می‌توانید درسی را که قبلاً با تمرکز کافی مطالعه کردید دوره کنید تا بیش‌تر ملکه‌ی ذهن شما شود.

هنگام درس خواندن ذهن خود را از تمام حاشیه‌ها پاک کنید و با تمرکز حواس به استقبال مطالب بروید. نتیجه‌ی درس خواندن با تمرکز کامل خیلی زود نمایان می‌شود. این را به خاطر داشته باشید که با این روش درس خواندن به‌یادسپاری مطالب در ذهن شما مدت‌زمان بیش‌تری خواهد داشت.

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره پردیس ، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی ، نحوه چیدمان رشته ها ، انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب