تمرین مسئولیت پذیری را از کودکی آغاز کنید

برای اجرای صحیح نقش فرزندان در قبول مسئولیت‌های آینده، لازم است تمرین در پذیرفتن مسئولیت را از کودکی آغاز کنید.

تمرین مسئولیت پذیری را از کودکی آغاز کنیدافسر افشاری نادری، جامعه شناس در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: والدینی که در بر اوردن تمامی نیازهای فرزندان خود پیش قدم می شوند و اجازه نمی دهند که کودک با استقلال خود دست به کاری بزند درحقیقت از انها سلب مسئولیت می کنند.

وی با بیان اینکه بی مسئولیت پروری  فرزندان ، تحمل دشواری های اینده را برایشان سخت می کند افزود : در واقع نمی توان گفت که والدین با فدا کردن خود برای کودک، زندگی بهتری را برای او رقم می زنند بلکه حتی ممکن است این رفتار، زندگی اینده کودک را تخریب کند.

افشاری نادری تصریح کرد : والدین باید از همان ابتدا ، مسئولیت ها را مناسب با شرایط سنی فرزند به وی واگذار کنند و در قبال انجام صحیح آن، به او پاداش دهند.

این جامعه شناس در پایان گفت : این پاداش می تواند یک لبخند ، تمجید کلامی و یا حتی تهیه یک هدیه باشد تا کودک دریابد که والدین به عملکردش توجه داشته و هدف از دادن مسئولیت به او، تنبیه نیست.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
کار، انرژی و توان از فیزیک دهم
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( دهم رياضى)
دبیر : شهاب الدین هاشمی