محافظ هوشمندی که مانع از زمین خوردن سالمندان می‌شود

محققان موفق به تولید یک محافظ پا و زانو شده اند که با حفظ تعادل، مانع از زمین خوردن سالمندان می‌شود.

محافظ هوشمندی که مانع از زمین خوردن سالمندان می‌شود

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس، این محصول Moore Balance Brace نام دارد و با همکاری یک شرکت تولیدکننده فناوری های پوشیدنی تولید شده است. زمین خوردن یکی از مهمترین دلایل شکستگی لگن و استخوان ها در سالمندان؛ به ویژه افرادی است که از پوکی استخوان و آرتروز رنج می برند.

در این محافظ هوشمند، چند حسگر مختلف وجود دارد که پارامترهای مختلفی از قبیل نوع و سطح فعالیت، سرعت راه رفتن و زمانی که هر پا با زمین تماس دارد را اندازه گیری می کند. اطلاعات جمع آوری شده توسط حسگرهای تعبیه شده در دستگاه، از طریق اپلیکیشنی که با بلوتوث کار می کند، به اینترنت ارسال می شود. با استفاده از این اطلاعات کارشناسان می توانند شرایط بیمار را بررسی کنند.

محققان هشدار داده اند که این محافظ در صورتی به حفظ تعادل بیمار کمک می کند که به طور صحیح استفاده شود، بنابراین آموزش بیمار قبل از مصرف ضروری است.قرار است این محافظ هوشمند سال آینده وارد بازار شود و قیمت آن هنوز مشخص نیست.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب