از دنیای اطرافت چه انتظارهایی داری؟

امسال کلاس چندم هستی دوست دبستانی من؟

از دنیای اطرافت چه انتظارهایی داری؟

امسال کلاس چندم هستی دوست دبستانی من؟

از این سال تحصیلی که در آن قرار داریم انتظار چه نمره‌هایی داری؟ از آزمون‌های برنامه‌ای پیشِ رو در کانون چه‌طور؟

اگر بتوانی تمام محدودیت‌ها را کنار بزنی، کدام هدف را زودتر از بقیه اجرا خواهی کرد؟

تا حالا به شغل آینده‌ات فکر کرده‌ای؟

خودت را به جای دبستانی که در آن تحصیل می‌کنی، در یک دانشگاه تصور کن. رشته‌ی تو چیست؟ دانشگاه تو کجاست؟

بین چیزهایی که در ذهنمان به عنوان الگوی موفقیت ساخته‌ایم و آن‌چه قرار است از موفقیت به دست بیاوریم فاصله‌ای طولانی وجود دارد. واقعیت این است که اهداف بزرگ من و تو اصلاً مسیر راحتی برای دسترسی ندارند؛ اما من به یک نکته‌ی خیلی مهم ایمان دارم؛ آن هم سخت‌کوشی بی‌نهایت توست که رسیدن به هر غیر ممکنی را ممکن جلوه می‌دهد که باعث می‌شود روز به روز بهتر و نزدیک‌تر شوی.

فاصله‌ای که بین خواسته‌ها و داشته‌های ما وجود دارد، همان مسیر طولانی موفقیت است؛ اما من نگران هیچ چیز نیستم. با چیزی که از انگیزه‌ی تمام‌نشدنی تو سراغ دارم، با دلسوزی دلنشینی که در اولیای مهربانت می‌بینم و با راهنمایی‌های حرفه‌ای پشتیبان سخت‌کوشت، همه چیز برای موفقیت تو فراهم است.

فقط باید خوب فکر کنی و خوب بدانی که از تلاش‌هایت چه می‌خواهی و از دنیای اطرافت چه انتظارهایی داری. در راه برآورده کردن این انتظار‌هاست که شگفتی‌های بزرگ خلق می‌شود. باید گام‌های شخصی فراوانی در این راه برداری که  همه‌ی آن‌ها به دانستن انتظارات خودت وابسته است.

فاصله‌ی بین آرزو‌های من و تو و آن‌چه قرار است به دست بیاوریم کم نیست؛ اما سخت‌کوشی ما در مسیر ساختن فردا هم اصلاً کم نیست.

ما با هم فاصله‌ها را کم می‌کنیم.