هیپوگلیسمی چالشی روزانه برای افراد مبتلا به دیابت

یکی از عوارض شایع بیماری دیابتی که انسولین مصرف می‌کنند تجربه حملات هیپوگلیسمی است.

هیپوگلیسمی چالشی روزانه برای افراد مبتلا به دیابتدکتر نیکو سخن متخصص دیابت در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درخصوص دیابت و هیپوگلیسمی گفت: دیابت یک بیماری مزمن پیشترونده است که باعث عوارض جدی مانند حمله قلبی و... می‌گردد و اغلب زمانی تشخیص داده می‌شود که عوارض غیر قابل برگشت بروز پیدا کرده باشند.

وی ادامه داد: انسولین به سلول‌های بدن اجازه جذب، استفاده و ذخیره قند را می‌دهد و باعث کاهش سطح قند خون پس از وعده غذایی می‌گردد، کمبود انسولین در بدن باعث بالا ماندن قند خون و درنهایت دیابت و بالا ماندن قند خون در طولانی مدت باعث عوارض مربوط به دیابت می‌شود.

 این متخصص دیابت اظهار داشت: حملات افت قند خوب شدید یا هیپوگلیسمی وضعیتی است که در آن قند خوب به سطوح بسیار پایین (کمتر از 70 میلی گرم) می‌رسد. این پدیده یکی از عوارض شایع میان بیماران دیابتی است که انسولین مصرف می‌کنند و بیشتر کسانی که انسولین مصرف می‌کنند این حملات را تجربه کرده‌اند این یک وضعیت اورژانسی است که می‌بایست به سرعت تشخیص داده شده و درمان گردد تا از صدمه به اندام‌ها و مغز پیشگیری شود، همچنین پیشگیری از افت شدید قند خون برای اجتناب از این حملات و کاهش هزینه‌ها مهم است.

 وی در پایان خاطر نشان کرد: بیش از 50 درصد حملات هیپوگلیسمی با پایش قند خون توسط خود افراد و ارزیابی ریسک فاکتور مربوطه قابل پیش بینی می‌باشد، علاوه بر این درمان‌های جدید دیابت مانند انسولین مدرن که نیازمند تزریقات کمتر یا دوزهای قابل تنظیم با توجه به وعده غذایی هستند نیز می‌توانند در مدیریت افت شدید قند خون مفید واقع شوند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب