چهار روش برای کوتاه کردن زمان ورزش بدون کاهش تاثیر آن

بیشتر افراد به دلیل مشغله زیاد نمی‌توانند زمان زیادی را به ورزش اختصاص دهند. انجام ورزش‌هایی که سریع و موثر باشند می‌توانند به افراد کمک کنند ورزش را از برنامه زندگی خود حذف نکنند.

چهار روش برای کوتاه کردن زمان ورزش بدون کاهش تاثیر آن

به‌ گزارش ‌ایسنا‌ و به نقل از سایت My fitness pal ، چهار روش ورزش کردن برای کوتاه کردن زمان ورزش و در عین حال بهره بردن از فواید آن وجود دارد.

1. تلفیق ورزش‌های بالا تنها و پایین تنه

یکی از راه‌های مناسب برای کاهش زمان ورزش و افزایش چربی سوزی تلفیق ورزش‌های بالا تنه و پایین تنه با یکدیگر است.

این کار باعث می‌شود زمانی که حرکت ورزشی بر روی بالاتنه یا پایین تنه انجام می دهید، قسمت دیگر استراحت کند و احتیاج به استراحت کلی در حین جلسه ورزشی کمتر شود.

برای مثال شنای سوئدی انجام دهید و سپس حرکت اسکات یا لانژ را انجام دهیم و بعد از آن حرکت پرس شانه را انجام دهید. هنگامی که همه این حرکات را انجام دادید 30 تا 60 ثانیه استراحت کنید و سپس دور بعدی حرکات را شروع کنید.

2. در بین دوره‌های ورزشی، حرکات قلبی – عروقی کوتاه مدت و شدید انجام دهید

سعی کنید ورزش‌های قلبی – عروقی و قدرتی را با هم تلفیق کنید و تنها یکی از آنها را انتخاب نکنید. برای مثال هنگامی که وزنه می‌زنید به جای استراحت در فواصل وزنه زدن‌ها حرکات قلبی – عروقی انجام دهید. حرکاتی همچون برپی، حرکت کوهنوردان، دویدن با بالا بردن زانوها و حرکت پروانه مناسب هستند. 30 تا 45 ثانیه با کمک این حرکات، ورزش کوتاه مدت و شدید انجام دهید. یک دقیقه استراحت کنید و دوباره وزنه بزنید.

3. از تکنیک کم کردن وزن وزنه استفاده کنید

برای انجام این تکنیک ابتدا با وزنه اصلی یک ست وزنه بزنید. سپس وزن وزنه را 2.5 تا پنج کیلوگرم کم کنید و سریعا ست دوم را انجام دهید. در ست سوم هم باز ابتدا وزن وزنه را کم کنید و حرکت را انجام دهید.

این کار به اندازه هفت تا هشت دقیقه وزنه زدن نتیجه‌ می‌دهد، اما تنها در دو دقیقه انجام می‌شود.

4. بر روی چند گروه از عضلات ورزش کنید

حرکاتی انجام دهید که با بیشتر از یک گروه از عضلات کار کند. این کار زمان کمتری می‌برد و قدرت را بیشتر افزایش می‌دهد. انجام حرکاتی همچون شنای سوئدی، اسکات و بارفیکس می‌تواند نمونه خوبی از تلفیق حرکات ورزشی باشد. این حرکات را هر جا می‌توان انجام داد و نیاز به تجهیزات خاصی نیز ندارند.

منبع :