استفاده از کارشناسان دنیای کار برای تغییرات درکتب فنی‌وحرفه‌ای

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، احمدرضا دوراندیش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در خصوص تغییرکتاب‌های کاردانش و فنی و حرفه‌ای در سال 95 اظهار کرد

استفاده از کارشناسان دنیای کار برای تغییرات درکتب فنی‌وحرفه‌ای

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، احمدرضا دوراندیش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در خصوص تغییرکتاب‌های کاردانش و فنی و حرفه‌ای در سال 95 اظهار کرد:‌ در سال تحصیلی 94-95 تغییرات اساسی در کتاب‌های درسی کاردانش و فنی‌وحرفه‌ای نداریم و فقط دو عنوان کتاب در شاخه کاردانش که مربوط به درس کامپیوتر است با توجه به نیازهای روز و به روز شدن نرم‌افزاهاری کامپیوتری تألیف جدید هستند.

وی افزود:‌ در سال تحصیلی 95-96 که تحول وارد دوره متوسطه دوم می‌شود با توجه به رشته‌هایی که در شورای عالی آموزش‌وپرورش مصوب می‌شود،‌ تغییرات اساسی را در کتاب‌های درسی شاخه کاردانش و فنی‌وحرفه‌ای شاهد خواهیم بود.

مدیرکل دفتر تالیف کتاب‌های درسی فنی و حرفه‌ای و کاردانش بیان کرد: کارشناسان دنیای کار کتاب‌های درسی کاردانش و فنی‌وحرفه‌ای را تألیف می‌کنند. افرادی که در مشاغل و حرفه‌های مختلف مشغول به کار هستند، می‌دانند چه وظایفی در مشاغل مختلف باید تعریف شود، این افراد در تدوین کتاب‌های درسی به ما کمک می‌کنند.

دوراندیش با اشاره به اینکه برای تدوین کتاب‌‌های درسی شاخه کاردانش و فنی‌وحرفه‌ای اقدام به نیازسنجی شغلی می‌کنیم، خاطرنشان کرد:‌ برای این کار از صاحبان مشاغل استفاده می‌کنیم به گونه‌ای که آنها نیازها و وظایف شغلی را برای ما تدوین و پس از آن کارشناسان دفتر تالیف کتب درسی اقدام به تدوین کتاب می‌کنند. به عنوان مثال برای تالیف محتوای درسی در رشته مکانیک خودرو از کارشناسان ایران خودرو استفاده می‌کنیم.

منبع :

خرید کتاب