جزئیات رشته‌های کارشناسی پیوسته دانشگاه فنی‌وحرفه ای

در حال تهیه برنامه دروس در دو رشته مکانیک و برق در مقطع کارشناسی پیوسته هستیم تا برنامه را به دفتر گسترش آموزش عالی ارائه داده و برای دریافت مجوز اقدام کنیم.

جزئیات رشته‌های کارشناسی پیوسته دانشگاه فنی‌وحرفه ای

مسعود شفیعی رئیس دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: با توجه به نیاز بازار به نیروهای تحصیلکرده در رشته‌های فنی، به این نتیجه رسیدیم که در برخی رشته‌ها در دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای مقطع کارشناسی داشته باشیم تا نیروهایی تربیت کنیم که نیاز بازار را با فناوری جدید تامین کنند.

وی افزود: البته برای انجام این کار باید زیرساخت‌ها را تدوین کنیم که برای تحقق این امر گروه‌های ما در حال تهیه دو برنامه در رشته‌های مکانیک و برق هستند.

شفیعی ادامه داد: پس از تهیه برنامه و سرفصل دروس برای این دورشته‌، برنامه را در اختیار دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم قرار می‌دهیم تا در این دفتر بررسی شود و اگر صلاح بود مجوز راه‌اندازی این رشته‌ها صادر می‌شود.

رئیس دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای با بیان اینکه برنامه این رشته‌ها در مقطع کارشناسی پیوسته است، اظهار داشت: با بهره‌گیری از تجربیات کشورهای مختلف دنیا به این نتیجه رسیدیم که تعدادی از رشته‌های درسی در دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای باید به صورت کارآفرین باشد و کسب و کار و اقتصاد مهندسی در این رشته‌ها تدریس شود که برای این امر باید آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های متعددی داشته باشیم تا نیروهایی را برای رفع نیاز بازار در فناوری‌های جدید مانند مخابرات سیار تربیت کنیم.

شفیعی گفت: امیدواریم با حمایت وزارت علوم و تدوین دروس کاربردی بتوانیم به عنوان یک دانشگاه تقاضا محور و کارآفرین نیروهای بازار کار را تامین کنیم.

منبع :

مهدی ترابی