اجرای طرح تعالی با حضور 414 مدرسه استان رضوی

مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی گفت: ۴۱۴ مدرسه استان، مجری طرح تعالی در سال تحصیلی جاری هستند.

اجرای طرح تعالی با حضور 414 مدرسه استان رضوی

مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی گفت: ۴۱۴ مدرسه استان مجری طرح تعالی در سال تحصیلی جاری هستند.

به‌گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به‌نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سیدجواد حسینی در همایش مدیران مدارس مجری برنامه تعالی مدیریت مدرسه گفت: امروز استراتژی اصلی نظام آموزش و پرورش در شرایط فعلی ارتقا کیفیت است.

وی افزود: مدرسه کیفی مدرسه‌ای قدرتمند، برنامه محور، خودارزیاب و تجدیدحیات شونده، کیفیت‌مدار پروژهگرا، مبتنی بر رهبری و مدرسه‌ای تعاملی و انگیزشی است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: توجه به کیفیت‌بخشی مدارس دولتی موضوعی بوده که اجرای طرح تعالی مدیریت مدرسه را ضروری کرده و این طرح ضمن توجه به سیاست‌های اصلی وزارت آموزش‌و‌پرورش تمام اهداف مدرسه در افق ۱۴۰۴ را در دل خود جای داده اما باید توجه داشت ارتقا مدیریت در مدارس تنها با اجرای این‌طرح محقق نمی‌شود، بلکه عوامل بیرون از مدرسه مانند ارتقا معیشت و منزلت معلمان، نظام پاداش و در مجموع کل برنامه‌های نظام تعلیم و تربیت هم در این ارتقا نقش دارند ولی اگر این‌ طرح در درون مدرسه محقق شود مهمترین هدف نظام تعلیم و تربیت محقق شده است.
حسینی با بیان اینکه 6هزار نفر ساعت دوره آموزشی برنامه‌ریزی ویژه مدیران مدارس برگزار کرده‌ایم، تصریح کرد: در این‌ طرح توجه به اجرای مدرسه‌پژوهی، کلاس‌پژوهی و اقدام‌پژوهی موجب ایجاد سازمان یادگیرنده و مدرسه تعالی بخش می‌شود.
وی افزود: خوشبختانه امسال شش هزار اثر اقدام‌پژوهی را از سوی معلمین استان داشتیم که رشدی بالغ بر ۲۰۰ درصد نسبت به سال قبل را نشان میدهد.
حسینی خاطرنشان کرد: در استان ۴۴۸ مدرسه در قالب این طرح فعال هستند، که نسبت به سال گذشته رشد هشت درصدی داشته‌ایم.

 

منبع :

مهلا کاشانی