توسعه پیش‌دبستانی‌ها و توسعه عدالت آموزشی

آمار مردودی‌های پایه اول باید به‌طور ویژه مورد توجه باشد که راه حل ویژه پیش‌بینی شده برای حل آن توسعه پوشش پیش‌دبستانی به‌خصوص در مناطق دوزبانه است.

توسعه پیش‌دبستانی‌ها و توسعه عدالت آموزشی

رئیس دومین کنفرانس توسعه و عدالت آموزشی با اشاره به ارزیابی‌های صورت گرفته در خصوص افت تحصیلی دانش آموزان، اظهار کرد: آمار مردودی‌های پایه اول باید به طور ویژه مورد توجه باشد که راه حل ویژه پیش بینی شده برای حل آن توسعه پوشش پیش دبستانی مخصوصا در مناطق دوزبانه است.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به‌نقل از ایسنا، محمدرضا واعظ مهدوی در مراسم افتتاحیه دومین کنفرانس توسعه و عدالت آموزشی که در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزارشد، با بیان اینکه در آموزه های دینی ما بر برخورداری همه انسان ها از نعمات الهی تاکید شده است، گفت: بر این اساس هرعاملی که باعث عدم برخورداری گروهی از انسان ها از مواهب الهی شود نامطلوب و خلاف آموزه های انبیا تلقی می شود.

وی افزود: در این میان برخورداری از موهبت آموزش یک موهبت کلیدی برای حرکت به سمت توسعه است که در این کنفرانس بر آن متمرکز شده ایم.

رئیس دومین کنفرانس توسعه و عدالت آموزشی با اشاره به اینکه انسان های بیسواد، آسیب دیده و بیمار قدرت رقابت برابر در جوامع را ندارند، گفت: نظام برنامه ریزی موظف است با اتخاذ سیاست هایی افراد را برای رسیدن به سطوحی از توانمندی برای رقابت برابر در جامعه آماده کند.

واعظ مهدوی با بیان اینکه دستور مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه هیج ساکن جمهوری اسلامی نباید از آموزش و حق تحصیل محروم بماند راهنمای کار ماست، خاطرنشان کرد: البته باید توجه ویژه به افرادی که هم کیش، هم آیین و حتی هموطن ما نیستند نیز داشت که دستور دیگر مقام معظم رهبری مبنی بر آنکه هیچ کودک افغانی غیرمجاز در ایران هم نباید از تحصیل محروم شود اهمیت آن را صدچندان کرده است.


منبع :

مهلا کاشانی