اثاثیه خانگی کاغذی تاشو با الهام از اوریگامی

با وجود تصور سست و غیر قابل مصرف بودن کاغذ و مقوا برای ساخت مبلمان، معماران کانادایی با شیوه اوریگامی به ساخت اثاثیه خانه با کاغذ پرداخته‌اند.

اثاثیه خانگی کاغذی تاشو با الهام از اوریگامی

به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه خراسان، این سازه‌ها از 100 درصد کاغذ کرافت طبیعی بازیافتی و 50 درصد فیبر بازیافتی تشکیل شده‌اند. این مبلمان تاشو و ماژولار به شکل لانه زنبور ساخته شده که آن را در برابر وزن سنگین، محکم و مقاوم می‌کند.

استفانی فورست و تاد مک‌آلن از شرکت Molo design، این کلکسیون سبک با لوازم خانه‌زنبوری را در نمایشگاه Greenbuild 2015 در معرض نمایش قرار دادند.

ساختار این اثاثیه مانند آکاردئون، تاشو بوده و دیوارها، نشیمنگاه‌ها، میزها، روشنایی و حتی انبارها را می‌سازند.

ساختار لانه زنبوری کمتر از دو اینچی با طول 4.5 متر موجب تحمل وزن سنگین شده و انتهای پانل‌ها دارای گیره مغناطیسی بوده تا به یکدیگر متصل شوند و زمانی که دیگر از آنها استفاده نمی‌شود، به راحتی تا شده و فضای کمی اشغال خواهد کرد.

مواد سازنده این اثاثیه ضد آب و ضد آتش بوده و به راحتی با یک دستمال و صابون تمیز می‌شوند. همچنین چسب و جوهر بکار رفته در این مواد غیرسمی هستند.

معماران در غرفه خود این اثاثیه را با دیوارهایی به رنگ قهوه‌ای، چراغهای سفید، یک میز با چند چهارپایه‌ و کمدی با دستگیره‌های پشمی در پشت آن نمایش دادند. بر روی چهارپایه‌ها روکش‌های 100 درصد پشمی قرار داده شده بود. همچنین دو پارتیشن از جنس پلی‌اتیلن و زغال چوب بامبو مقاوم در برابر پرتو فرابنفش محیطی زیبا ایجاد کرده بود.

منبع :