خشک کننده دو جداره کاغذ در گچساران ثبت اختراع شد

برای نخستین بار در دنیا خشک کننده دو جداره کاغذ با استفاده از مکانیسم‌های انتقال حرارت تابشی، همرفت و جابه جایی در گچساران اختراع و ثبت شد.

خشک کننده دو جداره کاغذ در گچساران ثبت اختراع شد

مدیر روابط عمومی شهرک های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: خشک کننده دو جداره کاغذ از سوی رضا کیانی مسئول کارخانه تولید کاغذ کرافت از مقوا و کاغذ باطله در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و ثبت اختراع به شماره 86185به ثبت رسید.

سید رضا رفیعی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: اختراع این دستگاه خشک کننده دو جداره کاغذ با استفاده از روش انتقال حرارت تابشی خدمت خوبی به صنعت تولید کاغذ محسوب می شود.

مخترع دستگاه خشک کننده دو جداره کاغذ بیان کرد: با اختراع این دستگاه هزینه تولید کاهش و در میزان مصرف آب صرفه جویی شده است.

رضا کیانی با بیان اینکه این دستگاه با حرارت مستقیم کار می کند افزود: برای جلوگیری از سوختن کاغذ در این دستگاه به جای بیلر از گرداننده دو جداره استفاده شده است.

وی بیان کرد: کاغذ کرافت برای کف مرغداری و نبشی های کاغذی، جعبه های کارتن، مجله، لوله های مقوایی و صنایع بسته بندی جعبه کفش و.. استفاده می شود.

کیانی ابراز کرد:کارخانه تولید کاغذ کرافت از مقوا و کاغذ باطله با اعتباری بیش از 27 میلیارد و 880 میلیون ریال اعتبار امسال راه اندازی شده است.

وی تصریح کرد: این کارخانه امسال در هفته دولت در زمینی به مساحت سه هزار و 400 متر مربع با زیربنای یکهزار و 200 متر مربع احداث شد که سالانه ظرفیت تولید 600 تن کاغذ را دارد.

کیانی ابراز کرد: 11 نفر در این کارخانه مشغول به فعالیت است که از زمان تاسیس تاکنون 100 تن کاغذ تولید کرده است.

منبع :

همایش جمع بندی عربی بخش اول
چهارم دبیرستان     دبیر : فرزاد قنبری