وزن کردن خوراکی‌ها با تلفن همراه

از این پس از تلفن‌های همراه می‌توان در آشپزخانه به عنوان یک ترازوی دیجیتالی استفاده کرد.

وزن کردن خوراکی‌ها با تلفن همراهبه گزارش خبرنگار  حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، به تازگی متخصصان علوم فناوری‌های اطلاعاتی نسل جدیدی از دستگاه‌های اندازه‌گیری کالری‌های غذایی خورده شده توسط افراد را رونمایی کرده‌اند که در حقیقت نوعی ترازو است که بر روی گوشی تلفن همراه نصب می‌شود و برای اندازه گیری وزن مواد خوراکی کوچک می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

گفتنی است، برای استفاده از این ترازو که قیمت آن 49 دلار است تنها کافی است افراد مواد غذایی را روی صفحه شیشه‌ای آن قرار دهند.

این ترازو قابلیت نصب بر روی انواع گوشی‌های هوشمند و تجزیه تحلیل محتوای تغذیه‌ای مواد غذایی را دارد. توسط این ترازو افراد می‌توانند اطلاعات مواد خوراکی را به صورت دائمی بر روی گوشی خود داشته باشند.

اندازه‌ این ترازو به اندازه یک دفترچه یادداشت است و می‌تواند اشیاء تا وزن یک کیلوگرم را وزن کند.

اتصال این ترازو به گوشی آیفون یا اندروید از طریق فناوری بلوتوث صورت می‌گیرد.

این ترازو اطلاعاتی چون میزان چربی، پروتئین و کربوهیدرات موجود در ماده غذایی را در اختیار فرد کاربر گوشی قرار می‌دهد.

شرکت سازنده ترازو اعلام کرده است که در سال آینده میلادی این ترازو را وارد بازار‌های جهانی خواهد کرد.

این دستگاه دارای باتری شارژ لیتیومی است و حتی قادر به اسکن بارکد مواد غذایی آماده و ذخیره اطلاعات آنها در حافظه خود است.

با این حال مخالفان این ترازو اعتقاد دارند امکان دارد وزن بالای مواد غذایی باعث آسیب دیدن و یا شکستگی صفحه نمایش تلفن‌های همراه هوشمند با توجه به اندازه بسیار نازک نسل جدید آنها شود.

منبع :