بلندترین برج خورشیدی جهان در بصره

معماران شرکت AMBS در عراق قصد دارند آسمان‌خراشی به ارتفاع 1152 متر بلندی را با نام «The Bride» (عروس) در بصره طراحی کنند که بلندترین برج جهان خواهد بود و موجب رونق اقتصادی این کشور خواهد شد.

بلندترین برج خورشیدی جهان در بصره

به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه خراسان، این برج که برای پل خلیج در بزرگترین بندر کشور عراق برنامه‌ریزی شده، از آسمان‌خراش‌های موجود و بلندترین برج جهان یعنی برج الخلیفه در دبی بلندتر خواهد بود.

این ساختمان از چهار برج متصل با ارتفاعات متفاوت تشکیل شده است. برج مرکزی با یک سایبان پوشیده خواهد شد که بر طبقات پائینتر و محدود عمومی زیر آن سایه انداخته و دمای 50 درجه سانتیگراد تابستان را کاهش می‌دهد. این برج تمام انرژی مصرفی خود را از انرژی خورشیدی تامین می‌کند.

شرکت AMBS این برج را اولین شهر عمودی جهان توصیف کرده است. The Bride در زمینی به مساحت حدود 473 میلیون متر مربع بنا خواهد شد و دارای ساختمان‌های اداری، هتل، واحدهای مسکونی، فضای تجاری، پارک و باغچه خواهد بود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
معرفه و نکره (علامت های اعراب فرعی) از عربی چهارم
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم دبیرستان)
دبیر : فرزاد قنبری