برای حفظ سلامت پوست چه باید کرد؟

باید برای حفظ سلامت پوست، هوای لایه محافظ چربی پوست را داشته باشیم.خلیل صداقت‌پیشه، متخصص پوست‌ومو و کاشت مو در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اهمیت حفاظت از سلامت پوست گفت: لایه شاخی کار محافظت از پوست بدن را برعهده دارد که بالاترین و سطحی‌ترین لایه پوست است و نسبتاً ضخیم است و روی این لایه، لایه محافظ چربی به نام (فیلم) قرار دارد که ضرورت دارد همیشه چربی این لایه در حد متعادل حفظ شود.

وی ادامه داد:  در صورت عدم حفظ چربی این لایه، پوست آسیب می‌بیند به همین دلیل به افرادی که دارای پوست خشک هستند، توصیه می‌شود حتماً از کرم‌های چرب و مرطوب کننده استفاده کنند.

دکتر صداقت‌پیشه افزود: البته افرادی که دارای پوستی چرب و یا مختلط هستند، علاوه بر اینکه فاصله زمانی بین استحمام‌هایشان باید کمتر از دیگر افراد باشد، باید از کرم‌های فاقد چربی نیز استفاده نمایند چرا که افزایش چربی این لایه باعث بیماری‌های پوستی نظیر کورک، جوش و افزایش رشد میکروب‌ها به دلیل بسته شدن منافذ پوست می‌شود.

این متخصص پوست و مو خاطرنشان کرد: کرم‌های مرطوب کننده با عصاره‌های میوه‌ای تنها دارای عصاره عطر خاص آن هستند و فاقد خواص میوه و یا دیگر مواد تبلیغ شده هستند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب