برای حفظ سلامت پوست چه باید کرد؟

باید برای حفظ سلامت پوست، هوای لایه محافظ چربی پوست را داشته باشیم.

برای حفظ سلامت پوست چه باید کرد؟خلیل صداقت‌پیشه، متخصص پوست‌ومو و کاشت مو در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اهمیت حفاظت از سلامت پوست گفت: لایه شاخی کار محافظت از پوست بدن را برعهده دارد که بالاترین و سطحی‌ترین لایه پوست است و نسبتاً ضخیم است و روی این لایه، لایه محافظ چربی به نام (فیلم) قرار دارد که ضرورت دارد همیشه چربی این لایه در حد متعادل حفظ شود.

وی ادامه داد:  در صورت عدم حفظ چربی این لایه، پوست آسیب می‌بیند به همین دلیل به افرادی که دارای پوست خشک هستند، توصیه می‌شود حتماً از کرم‌های چرب و مرطوب کننده استفاده کنند.

دکتر صداقت‌پیشه افزود: البته افرادی که دارای پوستی چرب و یا مختلط هستند، علاوه بر اینکه فاصله زمانی بین استحمام‌هایشان باید کمتر از دیگر افراد باشد، باید از کرم‌های فاقد چربی نیز استفاده نمایند چرا که افزایش چربی این لایه باعث بیماری‌های پوستی نظیر کورک، جوش و افزایش رشد میکروب‌ها به دلیل بسته شدن منافذ پوست می‌شود.

این متخصص پوست و مو خاطرنشان کرد: کرم‌های مرطوب کننده با عصاره‌های میوه‌ای تنها دارای عصاره عطر خاص آن هستند و فاقد خواص میوه و یا دیگر مواد تبلیغ شده هستند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب