زندگی در خانه‌های مدفون در زیر خاک

محققان نسل متفاوتی از خانه‌های دوست دار محیط زیست ارایه کرده اند که پس از ساخته شدن می‌توان آنها را دفن کرده و به زندگی در آنها پرداخت.

زندگی در خانه‌های مدفون در زیر خاک

به گزارش خبرگزاری مهر، زندگی در خانه هایی با سقفهای گنبدی که تقریبا در زیر زمین واقع شده اند در برخی فیلمهای علمی و تخیلی به تصویر کشیده شده اند و حالا محققان دست به کار شده تا شرایط زندگی در آنها در دنیای واقعی را فراهم آورند.

این پروژه با نام «خانه های سبز سحرآمیز» ارایه شده که یکی ازویژگیهای اصلی آنها برخورداری از قابلیت منطبق شدن با سلیقه مشتری است. در نهایت پس از آنکه خانه ساخته شد در زیر پوششی از انواع گیاهان پوشیده می شود.

هر یک از این خانه ها متشکل از آرکهای ساخته شده از پلیمر فیبر فشرده است. این ابتکارعمل موجب شده تا نه تنها آسیبی به محیط زیست وارد نشود بلکه فرآیند ساخت و ساز نیز سریعتر صورت گیرد.

تحقیقات نشان می دهد زندگی در این خانه ها در روزهای سرد یا گرم سال به گونه ای خواهد بود که افراد ساکن در آن احساس گرما یا سرمای شدید نکنند.

زمانی که پوشش گیاهی به همراه خاک بر روی این خانه ها اعمال فشار می کنند، بر استحکام ساختارهای پلیمری تشکیل دهنده آنها افزوده می شود، حال آنکه در ظاهر اینگونه به نظر می رسد که فشار آسیب رسانی به ساختار در حال وارد شدن است اما واقعیت چیز دیگری است.

مدل جدید این نوع خانه ها به مساحت ۳۷.۵ مترمربع به تازگی ساخته شده و برخی عنوان «غار انسانی» را برای آن برگزیده اند.

ساخت خانه ای از این دست با چنین متراژی به سه روز وقت و استفاده از سه نیروی انسانی نیاز دارد.


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
سنت های الهی از دین و زندگی چهارم دبیرستان
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( دروس عمومی چهارم دبیرستان)
دبیر : محمد رضایی بقا