10 تیم در مرحله نهایی مسابقات ملی طراحی موتورسیکلت الکترونیکی

مرحله نهایی پنجمین دوره 26 آذر ماه امسال به همت پژوهشکده شهید رضایی و با همکاری اساتید دانشکده‌های مهندسی مکانیک و مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

10 تیم در مرحله نهایی مسابقات ملی طراحی موتورسیکلت الکترونیکی

به گزارش سرویس علمی ایسنا، این مسابقات به منظور گسترش مهارت‌های مربوط به طراحی اجزای ماشین، حفظ پویایی در زمینه تدوین فناوری‌های نوظهور، کشف استعدادهای خلاق دانشجویان و گسترش زمینه‌های طراحی وسایل نقلیه پاک در کشور برگزار می‌شود.

در همین راستا، با توجه به اهمیت و جایگاه موتورسیکلت‌های الکتریکی، پنجمین دوره مسابقه ملی طراحی ماشین نیز به موضوع طراحی و ساخت موتورسیکلت الکتریکی می‌پردازد. ایده‌آل مسابقه، رسیدن به موتورسیکلتی برای کاربری شهری است.

همچنین، تقویت ارتباط بین صنعت و دانشگاه از طریق طرح مسائل و مشکلات صنعت در دانشگاه، آشنایی دانشجویان با روندهای طراحی (طراحی مفهومی، طراحی اجزاء، طراحی سیستمی)، بکارگیری عملی اصول علمی مهندسی مکانیک در طراحی دستگاه‌ها و ماشین‌آلات، تمرین کارگروهی، ارتقای کیفی توان مهندسی دانشجویان، ایجاد رقابت مثبت و درگیرکردن تمام مراکز تحقیقاتی دانشگاهی و دانشجویان و محققان بااستعداد، کشف و جذب افراد مستعد، لایق و شایسته و علاقه‌مند به طراحی وسایل نقلیه از جمله اهداف برگزاری این مسابقه است.

در این دوره از مسابقات که شامل دو مرحله اصلی یعنی «مرحله طراحی» و «مرحله ساخت» است، 27 تیم از دانشگاه‌های مختلف کشور ثبت نام کردند که بیش از بیست تیم از دانشگاه‌های سراسری چون تهران، امیرکبیر، علم وصنعت، شهید چمران اهواز و صنعتی بابل بوده‌اند.

پس از پایان مرحله اول و داوری طرح‌ها، 10 تیم به مرحله‌ پایانی که آذرماه امسال در شهرستان ساری برگزار می‌شود، راه یافته‌اند.

بر اساس این گزارش، علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه ثبت نام و برگزاری مسابقه می‌توانند به پایگاه اینترنتی www.imdc.ir مراجعه کنند.

منبع :