نوروز 96

تصویرسازی

دانش‌آموزی را می‌شناسم که در درس زبان انگلیسی موفق است. راز موفقیتش در درس زبان انگلیسی و علاقه‌اش به رشته‌ی منحصراً زبان را جویا شدم.دانش‌آموزی را می‌شناسم که در درس زبان انگلیسی موفق است. راز موفقیتش در درس زبان انگلیسی و علاقه‌اش به رشته‌ی منحصراً زبان را جویا شدم.

او زبان انگلیسی را با تصویرسازی و جمله‌سازی می‌خواند و سعی کرده است با واژه‌هایی که به‌‌سختی می‌تواند در ذهن ماندگارشان کند و اصطلاحاً واژه‌های بدقلق بوده‌اند جملاتی بسازد و با آن جملات تصاویری در ذهن خود خلق کند.

این گونه واژه‌های بدقلق و فرّار را اسیر ذهنش می‌کند. این کار علاوه بر آن‌که واژه‌ها را ماندگار می‌کند باعث علاقه‌اش به مطالعه و افزایش ساعت مطالعه‌اش شده است و علاقه‌مند است که این روش را در مطالعه‌ی سایر درس‌ها مانند درس‌های عمومی تعمیم دهد.

توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید برای افزایش یادگیری‌تان از جمله‌سازی و تصویرسازی و خلق داستان استفاده کنید این جملات و تصاویر باید فقط به وسیله‌ی خودتان خلق شده باشد و استفاده از جملات و تصاویر ساخته‌شده توسط دیگران نمی‌تواند تأثیر تصاویر و جملاتی که خودتان ساخته‌اید‌ بر یادگیری‌تان داشته باشد. پس اگر راه دست‌یابی به موفقیت برای شما خلاقیت است، دست به کار شوید تا پیروزی را از آن خود سازید.

سینتیک شیمیایی از شیمی چهارم دبیرستان
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم ریاضی)
دبیر : فرزاد نجفی کرمی