هر چه پیش آید، خوش آید

هر روز و هر ساعت دانش‌آموزان سخت‌کوش (با هر تراز و معدلی) با برنامه‌ی از قبل تعیین‌شده پیش می‌رود.

هر چه پیش آید، خوش آید

١- هر روز و هر ساعت دانش‌آموزان سخت‌کوش (با هر تراز و معدلی) با برنامه‌ی از قبل تعیین‌شده پیش می‌رود.

٢- برنامه‌ای که از طرفی مشخص می‌کند قرار است چه مباحثی را پیش ببرند و برای آن مباحث چه نوع تمرینی از چه منبعی داشته باشند.

٣- از طرف دیگر همین برنامه موجب پرهیز از خیلی کارهای بی‌مورد می‌شود.

٤- اغلب مباحثی که در برنامه‌‌ی آن‌ها قرار می‌گیرد از برنامه‌ی مدرسه و آزمون (که هماهنگ با مدرسه است) تبعیت می‌کند.

٥ - این برنامه به‌خوبی هر چه تمام‌تر زمان آن‌ها را مدیریت می‌کند، حتی در آزمون‌های جامع که مباحث آزمون سنگین است، باز هم وجودشان پر از آرامش است و نگرانی بابت جا ماندن بعضی از مباحث برای آزمون را ندارند؛ زیرا به برنامه‌ی خود و اجرای آن پایبند هستند.

٦- به سبب داشتن برنامه، مشکلات احتمالی به وجود آمده را به‌خوبی مدیریت می‌کنند و به نوعی در مدیریت بحران موفق عمل می‌کنند. به عنوان مثال اگر در یک روز دو یا سه امتحان هم‌زمان داشته باشند باز هم هراسی ندارند؛ زیرا از قبل خودشان را برای این روز آماده ساخته‌اند و از زمان‌های آزاد روزهای قبل جهت آمادگی در امتحانات بهره برده‌اند.

٧- همیشه در برابر مسائلی که با آن‌ها مواجه می‌شوند به جای پاک کردن صورت مسئله، بلافاصله راهکارهای مختلف حل آن را به کار می‌گیرند تا مانع پیشرفت و پیشبرد اهدافشان نشود.

٨- حتی از هوش هیجانی خود بهره می‌گیرند و برای برطرف کردن مسئله، روشی را به کار می‌گیرند که بیش‌ترین کمک را به آن‌ها می‌کند.

٩- آن‌ها مدام با خود رقابت می‌کنند و سعی می‌کنند هر هفته نسبت به هفته‌ی قبل خود پیشرفت کنند.

١٠- شب‌های امتحان مدرسه و آزمون کانون با آرامش کامل می‌خوابند .

یک وجه اشتراک بارز در بین این دسته از دانش‌آموزان سخت‌کوش وجود دارد. آن‌ها روزهای‌شان را با «هر چه پیش آید، خوش آید» سر نمی‌کنند بلکه برای لحظه‌های پیش رو برنامه دارند. شما هم جزء این دسته از دانش‌آموزان هستید یا می‌خواهید به آن‌ها بپیوندید؟

هنوز هم با «هر چه پیش آید، خوش آید» موافقید؟