آموزش 11 ماهه به پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش

پذیرفته‌شدگان در آزمون استخدامی آموزش و پرورش مستلزم طی کردن دوره‌ای 10 تا 11 ماهه شامل دو ترم 3.5 ماهه هستند، ترم اول آن از اواسط آذرماه تا اواخر اسفندماه و ترم بعدی آن از فرودین تا پایان تیرماه است.

آموزش 11 ماهه به پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش

سرپرست دانشگاه فرهنگیان گفت: برای پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی یک دوره 10 تا 11 ماهه در نظر گرفته ایم که دو ترم 3.5 ماهه است که ترم اول آن از اواسط آذر ماه تا اواخر اسفندماه و ترم بعدی آن از فرودین تا پایان تیرماه است.

محمود مهرمحمدی در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، اظهار داشت: براساس آزمون استخدامی آموزش و پرورش حدود 3200 نفر از پذیرفته شدگان نهایی طی یک دوره یکساله در دانشگاه فرهنگیان برای کسب مهارتهای معلمی حضور می یابند که البته 1800 نفر دیگر از این پذیرفتگان که بدون آزمون وارد شده اند در دانشگاه شهید رجایی این مهارت ها را کسب خواهند کرد و دوره یکساله خود را می گذرانند.

 

برگزاری آزمون در پایان دوره یکساله

 

وی یادآور شد: طی جلسات انجام شده برای این دوره آموزشی حدود 36 واحد در دو ترم تحصیلی در نظر گرفته شده و از پذیرفته شدگان در پایان دوره آزمون پایانی گرفته می شود که باید در این آزمون نیز موفقیت لازم را از نظر صلاحیت حرفه ای کسب کنند.

 

شهریور 95 پایان دوره آموزشی

 

مهرمحمدی ادامه داد: این دوره آموزشی 11 ماهه تا پایان شهریورماه ادامه می یابد. این دوره آموزشی دو ترم 3.5 ماهه است که ترم اول آن اواخر آذر تا اواخر اسفندماه و دوره بعدی آن از فرودین تا پایان تیرماه 94 است.

 

تامین بخشی از هزینه ها از خود دانشجویان

 

وی افزود: بر اساس سیاست هیات امنای دانشگاه فرهنگیان و طبق اطلاعیه ای که سازمان سنجش اعلام کرده است بخشی از هزینه آموزش داوطلبان و پذیرفته شدگان این آزمون اخذ خواهد شد که البته این منوط به جلسه ای است که قرار است با مسئولان آموزش و پرورش داشته باشیم که آیا همه هزینه را اموزش و پرورش پرداخت می کند یا اینکه باید دانشجویان بخشی از آن را پرداخت کنند.

 

هزینه 6 تا 7 میلیونی برای هر دانشجو در هرنیم سال

 

سرپرست دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: هزینه آموزش هر یک از دانشجویان پذیرفته شده در آزمون استخدامی در هر نیم سال چیزی حدود 6 الی 7 میلیون تومان است.

 

وی تصریح کرد: در دنیا روشهای مختلفی برای تربیت معلم وجود دارد که در کشور ما دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکور سراسری و یا استفاده از دانش آموختگان دانشگاه های دیگر یک دوره یکساله برای کسب مهارتهای معلمی در نظر گرفته می شود.

منبع :

مهلا کاشانی
خرید کتاب