مذاکرات هیات دانشگاهی آلمان در دانشگاه تهران برای تبادل استاد

هیات عالی رتبه آلمانی، متشکل از روسا و اساتید دانشگاه‌های فنی و علمی کاربردی آلمان، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف دانشگاه تهران، با محمود نیلی احمدی آبادی، رییس دانشگاه دیدار کردند.

مذاکرات هیات دانشگاهی آلمان در دانشگاه تهران برای تبادل استاد

هیات عالی رتبه آلمانی، متشکل از روسا و اساتید دانشگاه های فنی و علمی کاربردی آلمان، از جمله هایدلبرگ، اشتوتگارت، اسلینگن، مایدن اشتوتگارت، روتلینگن، روتنبرگ، مانهایم، افونبورگ و فرایبورگ جی ام بی اچ، ضمن بازدید از بخش های مختلف دانشگاه تهران، با محمود نیلی احمدی آبادی، رییس دانشگاه دیدار کردند.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش قلم‌چی به نقل از ایرنا، در این دیدار که با حضور مسئولان معاونت بین الملل دانشگاه و برخی مسئولان و روسای دانشکده ها و مراکز دانشگاه تهران برگزار شد، دو طرف در خصوص تبادل استاد و دانشجو، فرصت های مطالعاتی ویژه اساتید و دانشجویان، صدور مدرک مشترک در رشته های مورد توافق، تقویت کرسی های زبان و ادبیات فارسی و ایران شناسی و زبان و ادبیات آلمانی بحث و تبادل نظر کردند.
هم چنین هیات عالی رتبه آلمانی، برای آشنایی با توانمندی های دانشگاه، از بخش های مختلف از جمله پارک علم وفناوری، پردیس دانشکده های فنی، دانشکده علوم و فنون نوین، دانشکده جغرافیا و پردیس کشاورزی و منابع طبیعی نیز بازدید کرده و در جریان فعالیت های علمی، پژوهشی و فناورانه این مراکز قرار گرفتند.

** دانشکده زبانهای خارجی دانشگاه تهران، ایران را از منظر سینما در اسپانیا معرفی کرد
همایش بین المللی «ایران از منظر سینما» به همت دانشکده زبان ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران در اسپانیا برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، این همایش آبان ماه سال جاری، در دانشگاه اتونومای مادرید و با همکاری دانشکده فلسفه و ادبیات این دانشگاه، در چارچوب تفاهم نامه اتحادیه چهار دانشگاه اسپانیایی با دانشگاه تهران برگزار شد.
ارایه مقالات مرتبط در این همایش و برگزاری نشست های مختلف با مقامات دانشگاه اتونوما در خصوص موضوعات فی مابین و همکاری های مشترک، از فعالیت های صورت گرفته در سفر اعضای هیات دانشگاه تهران به اسپانیا بود که طی آن ها، مسایلی هم چون برگزاری سمینارها و کارگاه های مشترک آموزشی، تبادل استاد و دانشجو و همکاری مشترک در نشر کتاب و مقالات مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.
هیات دانشکده زبان ها و ادبیات خارجی، هم چنین با مقامات دانشگاه کُمپلوتِنسه اسپانیا دیدار و ضمن فراهم آوردن مقدمات عقد تفاهم نامه همکاری بین این دانشگاه و دانشگاه تهران، به معرفی توانمندی های دانشگاه تهران پرداخت و مقرر شد همکاری های مشترک، در قالبی مدون در آینده پیگیری شود.

منبع :

مهلا کاشانی