کاهش 45 درصدی هزینه برق با سیستم بازار‌یاب انرژی آسانسور

محققان دانشگاه شریف موفق به ساخت دستگاه بازاریاب انرژی آسانسور شدند که در مصرف انرژی و برق صرفه جویی می‌کند.

کاهش 45 درصدی هزینه برق با سیستم بازار‌یاب انرژی آسانسورسینا اسدعلی زاده مسئول دفتر برنامه توسعه انتقال فناوری و کارشناس ارشد انتقال فناوری در گفتگو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: مکانیزم کار این آسانسور‌ها به گونه‌ای است که در دو حالت کاملا پر به سمت بالا و کاملا خالی به سlت پایین مصرف کننده انرژی و در دو حالت کاملا پر به سمت پایین و در حالت خالی به سمت بالا تولید کننده انرژی هستند.

این محقق عنوان کرد: موتور آسانسور به صورت ترمز ژنراتوری عمل می‌کند و برق تولید می‌کند. اما این انرژی در آسانسورهای معمولی تلف می‌‌شود.

اسدعلی زاده محقق دانشگاه شریف بیان کرد: سیستم بازاریاب انرژی آسانسور با اتصال به تابلوی آسانسور انرژی الکتریکی تولید شده را در خود ذخیره کرده و در سیکل‌های مصرف کننده انرژی به سیستم باز می‌گردد. 

وی بیان کرد: از طریق این آسانسور 30 درصد در کاهش مصرف انرژی و 45 درصد در مصرف برق صرفه جویی می‌‌شود.

وی با اشاره به قابلیت‌های دستگاه‌ بازاریاب انرژی آسانسور خاطر نشان کرد: عملکرد این دستگاه به صورت برق اضطراری است برای استفاده از این دستگاه نیازی به تغییر در درایو آسانسور نیست و به راحتی روی آسانسورهای معمولی قابل نصب است. 

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب