ادویه‌هایی که دفع کننده استرس هستند

احساس آزار دهنده استرس را می‌توان با برخی از ادویه‌ها و دمنوش‌ها کم کرد.

ادویه‌هایی که دفع کننده استرس هستندمحمدحسین عزیزی، متخصص صنایع غذایی و رییس انجمن صنایع غذایی و عضو هیأت علمی دانشگاه در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با بیان اینکه عوامل بسیاری در ایجاد استرس در افراد اثر تحریک‌کنندگی داشته، مانند برخی از ادویه‌ها مثل فلفل که در افراد ایجاد استرس می‌کنند.

وی در ادامه افزود: البته برخی از ادویه‌ها مانند دارچین و زعفران آرامبخش هستند و به خصوص زعفران فوق‌العاده آرامبخش و نشاط‌ آور و رفع کننده استرس است.

رییس انجمن مواد غذایی ادامه داد: دمنوش‌هایی نظیر گل‌گاوزبان نیز آرامبخش هستند که در مورد مصرف گل‌گاوزبان، زنان باردار باید احتیاط کنند زیرا ممکن است عوارضی همچون اختلال در فشارخون را در آنان ایجاد کند.

این متخصص در تشریح میزان مصرف این مواد گیاهی آرامبخش گفت: به طور معمول برای افراد استفاده روزانه 1 الی 3 بار مشکلی را ایجاد نمی‌کند و مصرف زعفران به همراه چای توصیه می‌شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
الکتریسیته ساکن از فیزیک و آزمایشگاه 3 سوم تجربی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( يازدهم )
دبیر : سیاوش فارسی