ثبت‌نام کنکور دانشگاه آزاد آغاز شد

در پی تصویب حذف کنکور برای حدود 10 هزار کد رشته محل دانشگاه‌های آزاد، پیام نور و غیر انتفاعی در کارگروه ماده (4) قانون پذیرش دانشجو، کنکور دانشگاه‌های دولتی و آزاد تجمیع شده و بنابراین ثبت‌نام ک...

ثبت‌نام کنکور دانشگاه آزاد آغاز شد

در پی تصویب حذف کنکور برای حدود 10 هزار کد رشته محل دانشگاه‌های آزاد، پیام نور و غیر انتفاعی در کارگروه ماده (4) قانون پذیرش دانشجو، کنکور دانشگاه‌های دولتی و آزاد تجمیع شده و بنابراین ثبت‌نام کنکور دانشگاه آزاد نیز همزمان با ثبت‌نام آزمون سراسری از امروز از طریق سایت سازمان سنجش انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر اساس اطلاعیه منتشر شده در سایت سازمان سنجش، داوطلبان علاقمند به انتخاب کدرشته محل‌های با آزمون دانشگاه آزاد باید با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org در آزمون سراسری سال 1392 ثبت‌نام کنند.

داوطلبان رشته محل‌های با آزمون دانشگاه آزاد می‌توانند از امروز تا روز شنبه 25 آذر ماه از طریق سایت سازمان سنجش اقدام به ثبت‌نام کنند.

همچنین داوطلبانی که در تاریخ مقرر موفق به ثبت‌نام نشوند، می توانند از 30 بهمن ماه تا سوم اسفند ماه اقدام به ثبت‌نام کنند.

پذیرش بدون آزمون در سال دو بار انجام می‌شود که ثبت‌نام برای ورودی مهرماه در نیمه دوم مرداد ماه و ثبت‌نام برای ورودی‌های نیمسال دوم در نیمه دوم دی ماه صورت می‌گیرد.

کد رشته محل‌های بدون آزمون که پذیرش آنها از طریق سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد، شامل کد رشته محل‌ های علوم پزشکی نمی‌شود.

همچنین، ثبت نام برای کد رشته محل‌های بدون آزمون دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی توسط سازمان سنجش آموزش کشور و برای کد رشته محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی، توسط مرکز آزمون دانشگاه مذکور صورت می پذیرد.

شایان ذکر است، ثبت‌نام و پذیرش رشته محل‌های آزمونی دانشگاه آزاد اسلامی برای سال تحصیلی 93-1392 از طریق سازمان سنجش آموزش کشور انجام خواهد گرفت و برای سال تحصیلی 93-1392 دانشگاه آزاد اسلامی ثبت‌نام و آزمون مجزایی نخواهد داشت.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب