دانشگاه مون‌پلیه وجهاد دانشگاهی مشهد تفاهم نامه امضا کردند

تفاهم‌نامه همکاری‌های آموزشی و پژوهشی گردشگری و هتلداری روز دوشنبه طی مراسمی در مشهد میان پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی خراسان رضوی و دانشگاه مون‌پلیه فرانسه امضا شد.

دانشگاه مون‌پلیه وجهاد دانشگاهی مشهد تفاهم نامه امضا کردند

تفاهم‌نامه همکاری‌های آموزشی و پژوهشی گردشگری و هتلداری روز دوشنبه طی مراسمی در مشهد میان پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی خراسان رضوی و دانشگاه‌مون پلیه فرانسه امضا شد.

به گزارش کانون فرهنگی آموزشی قلم‌چی این تفاهمنامه در قالب 10 بند برای مدت پنج سال به منظور انجام پژوهش‌های مشترک در عرصه صنعت گردشگری و تبادل تجربیات 
توسط استاد و مدیر گروه برنامه
ریزی گردشگری پایدار دانشگاه مون پلیه و رییس جهاد دانشگاهی خراسان رضوی امضا شد. 

تبادل دانشجو و پژوهشگر، برنامه های پژوهشی مشترک، همایشهای مشترک، تبادل اطلاعات آموزشی، انتشارات، رساله های دکترا، کتاب و مجله و نیز برگزاری رویداد های فرهنگی مشترک از جمله مفاد این تفاهمنامه است 
دانشگاه مون پلیه در قالب سه مجتمع دانشگاهی به عنوان یکی از قدیمی ترین مراکز آموزش عالی فرانسه، در جنوب این کشور و نزدیکی سواحل شمالی دریای مدیترانه در شهری به همین نام قرار دارد. 
استاد و مدیر گروه برنامه ریزی گردشگری پایدار دانشگاه مون پلیه فرانسه در این مراسم گفت: کشور های موفق در صنعت توریسم 'گردشگری پایدار 'همراه با کیفیت را محور فعالیت خود قرار داده اند. 
پروفسور دومینیک کروزه افزود: گرچه گردشگری در فرانسه از اهمیت بالایی برخودار است اما نقش دولت در توسعه آن کاهش یافته لذاو امروز گردشگری فرانسه توسط بخش خصوصی هدایت می شود 
وی گفت: هم این صنعت گردشگری فرانسه در قالب اتاقهای بازرگانی به صورت شبکه و کمیته اداره می شود. 
استاد دانشگاه مون پلیه افزود: یکی از اقدامات قابل توجه کمیته های گردشگری فرانسه بهبود کیفت و افزایش آموزش در زمینه گردشگری است. 
وی ادامه داد: منظور از گردشگری پایدار، گردشگری انبوه نیست بلکه گردشگری باکیفیت مدنظر است زیرا گردشگری پایدار باثبات بوده و در توسعه این صنعت موثر می باشد. 
کروزه گفت: یکی از مشکلات فرانسه 'گردشگری فصلی' است زیرا اکثر گردشگران در فصل تابستان به این کشور سفر می کنند لذا حدود سه چهارم گردشگران ورودی به فرانسه فصلی هستند. 
وی افزود: اما در کشورهایی که گردشگری فصلی وجود ندارد این امر یک امتیاز طلایی محسوب می شود. 
رییس جهاد دانشگاهی خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: ایران جزو10 کشور نخست جهان در مورد جاذبه های گردشگری است. 
سید علی اکبر شمسیان افزود: 32 هزار منطقه و صدها اثر تاریخی در سطح ایران وجود دارد که نشانگر توانمندی در حوزه میراث فرهنگی است. 
وی گفت: در فهرست میراث جهانی یونسکو 19 مکان فرهنگی ایران ثبت شده و نیز مواردی همچون قنات قصبه گناباد، پارک ملی گلستان، منطقه حفاظت شده ارسباران و کوههای سبلان و مسجد کبود برای ثبت در فهرست جهانی پشنهاد شده اند. 49 اثر دیگر از ایران نیز در نوبت ثبت جهانی یونسکو قرار دارند. 
او افزود: بر اساس آمار استانداری خراسان رضوی طی چهار ماه نخست امسال 16 میلیون گردشگر داخلی و 503 هزار گردشگر خارجی به مشهد سفر کرده اند. 
جهاد دانشگاهی واحد مشهد سه پژوهشکده شامل گردشگری، علوم و فناوری مواد غذایی و زیست فناوری صنعتی دارد. 
در هر یک از این پژوهشکده ها اعضای هیات علمی و پژوهشگران در قالب سه گروه فعالیت دارند. سالانه بطور متوسط 80 طرح تحقیقاتی کاربردی در جهاد دانشگاهی مشهد اجرا می شود. 

منبع :

مهلا کاشانی

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
حرکت هماهنگ ساده ( قسمت دوم ) از فیزیک چهارم تجربی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم تجربي)
دبیر : شهاب الدین هاشمی