والدین در اجرای قوانین خانه ثبات داشته باشند

والدین باید قوانین را به طور کامل به فرزندان گوشزد کنند و برای نتیجه گیری بهتر، در اجرای آن ثبات داشته باشند.

والدین در اجرای قوانین خانه ثبات داشته باشندجعفر بای، آسیب شناس در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به ضرورت ثبات والدین در اجرای قوانین خانه اظهار کرد: فرزندان باید بدانند اگر قوانین طرح شده خانواده را رعایت نکنند با برخورد جوی والدین رو به رو می‌شوند.

وی تصریح کرد: رفتار والدین نباید به گونه‌آی باشد که فرزندش احساس کند که این قوانین فقط مختص به خانه است و در مهمانی‌ها و جاهای دیگر او آزادانه هر رفتاری را می‌توانند انجام دهد.

بای با بیان اینکه بسیاری از خانواده‌ها از رفتارهای بد فرزند خود در مهمانی‌ها می‌نالند افزود: بسیاری از کودکان در هنگام تنهایی و در خانه رفتارهایی را که باب  میل والدین است انجام می‌دهند اما به محض ورود مهمان یا حضور دیگران به دلیل سکوت پدر و مادر از فرصت بدست  آمده سو استفاده می‌کنند.

این آسیب شناس ادامه داد: نیازی نیست که در  حضور مهمانان فرزند خود را تحقیر یا سرزنش کنید بهتر است کودک را د اخل اتاق برده و با  گفتن تا ده دقیقه حق خارج شدن از اتاق را نداری او را تنبیه کنید.

بای در پایان گفت: تنبیه باید به دور از خشونت باشد محرومیت بهترین نوع تنبیه است اما باید دقت کنید که زمانی تاثیر گذاری لازم را دارد که به موقع صورت گیرد.

منبع :