تخته

اگر تخته‌ای را روی زمین بگذارند و از شما خواسته شود که در ازای مبلغی نه‌چندان زیاد روی آن راه بروید حتماً آن کار را انجام خواهید داد

تخته

اگر تخته‌ای را روی زمین بگذارند و از شما خواسته شود که در ازای مبلغی نه‌چندان زیاد روی آن راه بروید حتماً آن کار را انجام خواهید داد. چرا؟ پاسخ بسیار ساده است؛ چون انجام این کار در مقابل پرداختی که صورت می‌گیرد بسیار آسان است؛ اما اگر همان تخته را به عنوان پلی میان دو ساختمان 100 طبقه قرار دهند و باز در ازای همان مبلغ از شما خواسته شود از روی تخته عبور کنید آیا آن کار را انجام می‌دهید؟ پاسخ شما حتماً منفی است؛ زیرا آن مبلغ نه‌چندان زیاد را می‌توان از روش دیگر و ساده‌تر و روی زمین به دست آورد نه بین دو ساختمان به آن بلندی!

اگر یکی از بهترین‌های زندگی‌تان در ساختمان روبه‌رو در آتش گرفتار شده باشد آیا برای نجات او از روی تخته عبور می‌کنید؟ پاسخ را به شما محول می‌کنم.

اما در آن لحظه بسیاری افراد از آن تخته عبور خواهند کرد با وجود آن‌که مبلغی دریافت نمی‌کنند و خطر چندین برابر شده است.

چرا بار نخست از تخته‌ی بین دو آسمان‌خراش عبور نکردید و بار دوم تردیدی نداشتید؟ چه چیزی در این میان تغییر کرده است؟ بله؛ درست حدس زده‌اید. هدف تغییر کرده است. همان طور که می‌بینید اگر هدفی به اندازه‌ی کافی بزرگ باشد، راه دست‌یابی به آن را پیدا خواهیم کرد.

پس این‌که خواستار موفقیت باشیم کافی نیست بلکه باید لایه‌های عمیق‌تر آن را بشکافیم تا انگیزه‌ی اصلی را برای تلاش بیابیم.

آیا هدفتان برای شما به اندازه‌ی کافی بزرگ و مهم است تا پیروزی را برای‌تان به ارمغان آورد؟