دوچرخه‌سواری در هوا !

کپنهاگ به داشتن فرهنگ دوچرخه‌سواری معروف است؛ اما پروژه جدید دوچرخه‌سواری این شهر بسیار متفاوت خواهد بود؛ این پروژه شامل اتصال دو آسمان‌خراش به یکدیگر است

به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه خراسان، استیون هال، طراح این پروژه اظهار کرد: مراحل اولیه پروژه از ابتدای سال 2016 آغاز خواهد شد و در همین سال هم تکمیل می‌شود.

این طراحی برنده رقابت‌های skyline کپنهاگ در سال 2008 شده است. به دلیل مشکلات مالی تاکنون این طرح اجرا نشده و در سال 2010 نیز منتخب رقابت‌هایProgressive Architecture Award شد.

این دو برج دروازه کپنهاگ بوده به طوری‌که یکی از آن دو به طرف دریا و دیگری به سمت شهر است.

در بین این دو برج مسیری 65 متری در بالای بندرگاه وجود دارد. ساختمانی انتهای پل را حمایت کرده و مجهز به صفحات خورشیدی و توربین بادی خواهد بود تا روشنایی ساختمان تامین شود.

این شهر دارای قانونی است که نباید هیچ منزلی بیش از 500 متر با حمل و نقل عمومی فاصله داشته باشد و این پل‌های معلق از این قانون پیروی کرده و همچنین به قدر کافی مرتفع بوده تا کشتی از زیر آن عبور کند.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب