افتتاح دو مرکز آموزشی در شهرستان بانه

دو پروژه آموزشی خیرساز و مشارکتی که به همت و مشارکت خیرین مدرسه‌ساز در شهرستان بانه احداث شده بود، با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان به بهره‌برداری رسید.

افتتاح دو مرکز آموزشی در شهرستان بانه

آیین افتتاحیه این دو واحد آموزشی با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان کردستان، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان، رییس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان و شهرستان، مدیر آموزش و پرورش بانه، تنی چند از مسئولین استانی و محلی، خیرین مدرسه‌ساز، اولیا، معلمان و دانش‌آموزان این مدارس برگزار شد.

براساس این گزارش؛ ابتدا دبستان 6 کلاسه شهیده آمنه خدری که به همت فرزند آن شهید والامقام، خیر مدرسه‌ساز رسول عبدی از خیرین شهرستان بانه احداث شده بود؛ افتتاح شد. برای ساخت این واحد آموزشی مبلغ 850 میلیون تومان توسط این خیر مدرسه‌ساز هزینه شده بود و به صورت هوشمند تحویل و مورد استفاده دانش‌آموزان قرار گرفت.

این مراسم دبیرستان 9 کلاسه محله شهرک توحید بانه که با مشارکت خیرین مدرسه‌ساز، خانواده مرحوم صالح علی‌محمدی و پسران آن مرحوم احداث شده بود؛ با حضور جمع کثیری از مسئولین مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

برای احداث این واحد آموزشی مبلغ 2 میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه شده است، که 300 میلیون تومان آن توسط خانواده خیر مدرسه‌ساز مرحوم صالح علی‌محمدی تأمین و بقیه هزینه‌ها از محل اعتبارات دولتی تأمین شده است.

منبع :

مهلا کاشانی