افزایش راندمان سلول‌های خورشیدی پلیمری به کمک نانو میله‌ها

محققان دانشگاه ولیعصر زنجان با بهینه سازی نانو میله‌های اکسید روی توانستند راندمان سلول‌های خورشیدی پلیمری را افزایش دهند.

افزایش راندمان سلول‌های خورشیدی پلیمری به کمک نانو میله‌هامهدی احمدی عضو هیئت علمی دانشگاه ولیعصر رفسنجان در گفتگو با خبرنگار  حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان  گفت: سلول‌های خورشیدی پلیمری به علت انعطاف پذیری بالا و امکان تولید در مقیاس بزرگ تحقیقاتی، این اواخر بسیار مورد استفاده قرار گرفت. این سلول‌های خورشیدی هزینه‌ی کمتری نسبت به سایر سلول‌ها دارد که ما در این طرح سعی کردیم مجدد هزینه را کاهش داده و راندمان را بالا ببریم. 

وی در خصوص این طرح توضیح داد: برای افزایش در واحد سطح از نانو میله‌های اکسید روی استفاده کردیم، این اقدام به نوبه‌ی خود باعث کاهش هزینه‌ی ساخت این نوع از سلول‌ خورشیدی خواهد شد. 

احمدی ادامه داد: این نانو میله‌های اکسید روی را روی شیشه‌ای که منیزیم تین اکساید روی آن نشانده شده است، سنتز کرده و رشد دادیم به این ترتیب بهینه سازی رشد نانو میله‌های اکسید روی جهت دستیابی به طول و چگالی بهینه انجام شد. 

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب