خانم ها،اختلالات هورمونی را با "چای نعناع" درمان کنید!

دانشمندان دریافتند که نوشیدن روزی دو فنجان چای نعناع موجب تعادل بیشتر هورمونهای زنانه و جلوگیری از عوارضی نظیر تشکیل کیست‌های تخمدان و پر مویی در ناحیه صورت و گردن خانم‌ها می‌شود.

خانم ها،اختلالات هورمونی را با "چای نعناع" درمان کنید!به گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، از آنجا که عدم تعادل در هورمونهای زنانه و مردانه موجب بروز این عارضه می شود نوشیدن چای نعناع با کاهش میزان هورمون مردانه می تواند مانع از رشد و افزایش کیست ها و موهای زائد در ناحیه صورت و گردن خانم ها شود.

با توجه به اینکه بین 5 تا 10 درصد از خانم ها دچار کیست های چند گانه و بروز پر مویی می شوند ، می توانند با مصرف کافی چای نعناع این عارضه را به حداقل برسانند.

جالب است بدانید که چای نعناع بر هورمونهای جنسی تاثیر گذارده و موجب تعادل در آنها می شود.

در شیوه های تخصصی برای کاهش این عوارض عموما از قرصهای ضد بارداری و یا قرصهایی که دارای مقادیر زیادی هورمونهای زنانه است استفاده می شود تا میزان هورمون مردانه به حداقل برسد.

در مطالعه ای که اخیرا انجام شده ، 21 زن بین سنین 18 تا 40 سال مورد بررسی قرار گرفتند و این در شرایطی بود که 12 نفر آنان دارای تخمدانهای پلی کیستیک بودند.

نتیجه اینکه ، آزمایشات نشان داد پس از استفاده از چای نعناع میزان هورمون مردانه تستسترون که عامل اصلی بروز عوارضی همچون کیست و پر مویی در زنان است ، تا 29 درصد کاهش یافت.

منبع :