داروخانه طبیعی در آشپزخانه شما

بامصرف این مواد غذای به صورت طبیعی درد خود را تسکین دهید قرص‌های ضد درد عوارض جانبی دارند ولی مواد غذایی طبیعی فاقداین عوارض می‌باشند.

داروخانه طبیعی در آشپزخانه شمابه گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، کمر درد، پادرد، سردرد و . . . هر فردی تجربه آن را دارد و سریعا برای درمان این دردها به داروهایی شیمیایی مسکن مراجعه می‌کند.

این داروهای مسکن درد را درمان می‌کنند اما عوارض جانبی آنها بیشتر از خواص درمانی است. شاید کمر درد آرام بگیرد اما ممکن است آسیب‌های به سیستم گوارشی بدن وارد شود بیشتر این قرص‌های ضد درد باعث حالت تهوع می‌شود.

علاوه بر مسائل گوارشی باعث خواب‌آلودگی و خستگی می‌گردد.

برای جلوگیری از مصرف بیش از حد داروهای ضد درد چند ماده غذایی را توصیه می‌کنیم. 

از این به بعد به هنگام کمر درد می‌توانید برای تسکین درد خود از این مواد استفاده کنید: 

آلبالوی ترش 

آلبالوی ترش یک ماده بسیار عالی برای تسکین دردهای عضلانی است وقتی به هنگام ورزش یا بلند کردن اجسام سنگین دچار گرفتگی و درد عضلانی شده‌اید توصیه بر این است یک لیوان آب آلبالوی ترش بنوشید هر چقدر آب آلبالو ترش‌تر باشد خاصیت تسکین کننده درد بیشتری دارد.

قهوه 

قهوه جزء داروهای ضد درد است به دلیل وجود کافئین در قهوه یک فنجان آن برای سردرد و دردهای ناشی از خستگی و کوفتگی بدن مفید است. 

گل پامچال 

گل پامچال برای کمر درد، دردهای دوران قاعدگی، گرفتگی عضلات و . . . بسیار مفید است. پیشنهاد می‌کنیم مقداری گل پامچال را در قفسه‌های دارویی خود نگه دارید روغن موجود در این گل خاصیت شفا بخشی دارد علاوه بر این که هیچ عوارضی برای بدن ندارد بلکه بسیار هم مفید است. 

ماهی سالمون 

این ماهی به دلیل وجود امگا سه فراوانی که دارد، منبع خوبی برای دردهای عضلانی و گرفتگی‌ها می‌باشد.

پرتقال 

پرتقال شامل ویتامین سی فراوان است که از التهاب و درد جلوگیری می‌کند. و در آخر خودداری از بعضی مواد غذایی هم موجب کاهش درد می‌شود. از جمله مواد غذایی نگه دارنده دار، کربوهیدرات‌ها، شیرین‌کننده‌های مصنوعی، چربی‌های ترانس‌دار و غذاهایی سرخ کرده و . . . به هنگام داشتن درد از خوردن این اقلام غذایی خودداری کنید. 

منبع :