جدول جمع‌بندی ماه (2)

من همه‌ی قسمت‌های دفتر برنامه‌ریزی‌ام، مخصوصاً جدول جمع‌بندی ماه را با خودکار پر می‌کنم.

جدول جمع‌بندی ماه (2)

من برای نوشتن ترتیب درس‌هایم در صفحه‌ی جمع‌بندی ماه، یک الگوی ثابت در نظر گرفته‌ام. این تکرار‌پذیری و در جا زدن نیست. من هم مثل تو دوستدار تنوع هستم ولی ترتیب ثابت درس‌ها در این جدول به من یک نظم بسیار خاص می‌دهد. از آن گذشته، مرور کردنِ جدول‌های جمع‌بندی چند ماهِ مختلف و دیدن ساعت‌های مطالعه‌ی یک درس در یک ستونِ خاصِ همیشگی، کار مرا برای تحلیل نوع مطالعه‌ی درس‌ها ساده‌تر می‌کند.

من همه‌ی قسمت‌های دفتر برنامه‌ریزی‌ام، مخصوصاً جدول جمع‌بندی ماه را با خودکار پر می‌کنم. این یک گنجینه‌ی ارزشمند از فعالیت‌های من است و قرار نیست چیزی از آن پاک شود. من فقط قسمت‌های اجرانشده از فعالیت‌هایم را در زمان‌های جبرانی دوباره انجام می‌دهم.

من گاهی اوقات هدف‌گذاری‌هایی را که به کمک پشتیبانم برای درس‌های علوم یا ریاضی و فارسی انجام داده‌ام در بالای صفحه‌های دفتر برنامه‌ریزی‌ام می‌نویسم.

من برای ماه‌هایی که از مطالعه‌ی خودم رضایت دارم جایزه‌های خاصی تعیین کرده‌ام. وقتی که 30 روز طبق برنامه‌ریزی شخصی خودم و با کیفیت هر چه تمام‌تر درس خوانده باشم، این شیرین‌ترین لحظه‌ی این ماه خواهد بود. جایزه‌هایم را هم در انتهای هر ماه، در پایین جدول جمع‌بندی یادداشت می‌کنم. چون دفتر برنامه‌ریزی فقط ویژه‌ی برنامه‌ریزی آموزشی من نیست. من خاطره‌های شیرین آموزشی‌ام را هم در این کتاب ثبت می‌کنم.

من و تو سخت‌کوش هستیم و این را همه می‌دانند. ما می‌توانیم با موفقیت، کارهای بزرگ را به کار‌های کوچک‌تر تقسیم کنیم و گاهی نیز چند کار کوچک را جمع بزنیم و یک کار بزرگ و به‌یادماندنی بسازیم. من روش‌های نوشتن جدول جمع‌بندی ماه خود را با تو به اشتراک گذاشتم، چون موفقیت تو، موفقیت من است.