جدول جمع‌بندی ماه (1)

به انتهای یک ماه کار و فعالیت پرتلاش رسیدیم و حالا می‌خواهی اندوخته‌هایت را حساب و کتاب کنی.

جدول جمع‌بندی ماه (1)

به انتهای یک ماه کار و فعالیت پرتلاش رسیدیم و حالا می‌خواهی اندوخته‌هایت را حساب و کتاب کنی. انگار که بخواهیم چند تا عکس را که از لحظات مختلف یک سفر جذاب گرفته شده، کنار هم قرار دهیم و یک آلبوم بسیار زیبا بسازیم. حالا وقت کلی نگاه کردن است. در چهار هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم در بخش‌های جزئی مطالعه قرار داشتیم. اکنون فرصت بسیار خوبی برای بررسی کردن بخش‌های کلی فراهم شده است.

یکی از مهارت‌های حیرت‌انگیز افراد موفق این است که می‌توانند کارهای‌شان را به‌خوبی ضرب و تقسیم کنند. مثلاً یک کار خیلی بزرگ را برای این‌که ساده‌تر انجام دهند به چند کار کوچک تقسیم می‌کنند و برعکس. چند کار کوچک به‌هم‌پیوسته را در قالب یک کار نهایی و تکمیل‌شده انجام می‌دهند. دقیقاً مثل اتفاقی که در ضرب اعداد می‌افتد. ما هم موفق هستیم. اگر هنوز این واقعیت شیرین را باور نکرده‌ای دفتر خوش‌ نقش و نگار برنامه‌ریزی‌ات را بردار و یک بار دیگر به جدول جمع‌بندی ماه دقت کن. این صفحه‌ی ویژه‌ی جمع و ضرب کردن کارهای تو در چهار هفته‌ی گذشته است.

در پایان جدول‌های ثبت مطالعه‌ی هفتگی در دفتر دوست‌داشتنی برنامه‌ریزی، به صفحات مخصوص جدول جمع‌بندی ماه می‌رسیم. اگر فکر می‌کنی که ثبت کردن فعالیت آموزشی یک ماه کار بسیار زمان‌بر و دشواری است باید با این فکر نادرست خداحافظی کنی. ثبت فعالیت‌های ماهانه به همان سادگی ثبت فعالیت‌های روزانه و هفتگی است.