مادر آرمان مهراد:پسرم با تراز3800 آغاز کرد و به 7300رسید +فیلم

گفتگو با مادر آرمان مهراد رتبه 538 رشته‌ی ریاضی منطقه 1 از تهران را در زیر بخوانید...لطفا فرزندتان را معرفی کنید و بفرمائید از چه رشته‌ای چه رتبه‌ای کسب کرده‌اند؟

آرمان مهراد رتبه ی 538 منطقه 1 رشته‌ی ریاضی از تهران

از شغل و تحصیلات خودتان و پدرش بگوئید:

من و همسرم فارغ‌التحصیل دانشگاه شهید بهشتی هستیم. همسرم علوم آزمایشگاهی و بعد از آن رشته‌ی مهندسی پزشکی خواند و من هم مدارک پزشکی دانشگاه خواندم.

فرزند شما از چه سالی به کانون آمد ؟ دلیل این‌که فرزندتان را در آزمون‌های کانون ثبت‌نام کردید چه بود؟ به خواسته‌ی شما او را ثبت‌نام کردید یا فرزندتان خودش تمایل به شرکت در آزمون‌ها داشت؟

از دوم دبیرستان. من که همیشه توصیه می‌کردم که از کانون استفاده کند ثبت‌نام کند چون دیده بودم افراد موفق همیشه از کانون نتیجه گرفتند از سال دوم دبیرستان پسرم به طور جدی تصمیم گرفت درس بخواند و آغار این کار را با ثبت‌نام در آزمون‌های کانون انجام داد.

نقش آزمون‌های کانون را در موفقیت آرمان چگونه می‌دانید؟

احساس می‌کنم شاید اگر کانون نبود اوایلش یک مقداری سست می‌شد یا نمی‌توانست آن طوری که می‌خواست ادامه بدهد یا انگیزه‌اش را از دست می‌داد. شرکت در آزمون‌های کانون سبب شد انگیزه‌اش افزایش پیدا کند و خودش را با تراز و رتبه‌های قبلی‌اش مقایسه کند و هر دفعه خیلی سعی می‌کرد از جلسه‌ی قبل بهتر شود ترازش افزایش پیدا کند و از تراز پایین شروع کرد.

.....................................................................

آرمان مهراد: من اولین آزمونی که شرکت کردم در سال دوم دبیرستان ترازم 3800 بود. آزمون بعدی 4500 و تا وسط سال دوم به 6900 رسیدم سال سوم 7400 بودم و سال چهارم با 8000 شروع کردم و تا اواخر به 7300 رسیدم.


با توجه به رشد ترازتان، نقش کانون را در افزایش ترازتان چگونه می‌دانید؟

دلیل اصلی این‌که در آزمون‌های کانون شرکت می‌کردم این بود که می‌توانستم خودم را با خودم مقایسه کنم یعنی دو هفته‌ای که مطالعه داشتم با یک آزمون معلوم می‌شد هر درسی را چطوری مطالعه کرده بودم برای همین هر باری که نتیجه‌ی آزمونم را نگاه می‌کردم نقطه ضعف‌هایم را پیدا می‌کردم و آزمون بعدی دائم پیشرفت می‌کردم به جز سال چهارم، شیب رشد من خیلی خوب بود.

.....................................................................

فضای گفتگو در خانواده‌ی شما چگونه بود؟ در مورد چه موضوعاتی با فرزندتان گفتگو می‌کردید؟ و کلیت کارهایی که برای فرزندتان انجام می‌دهید را به طور خلاصه بیان کنید:

پدرش خیلی برایش زحمت می‌کشید یعنی قبل سال دوم که تصمیم بگیرد درس بخواند.

در گذشته فقط برای مدرسه درس می‌خواند و تصمیم جدی و هدف خاصی نداشت ولی از سال دوم هم‌ رشته‌اش را انتخاب کرد هم هدف‌گذاری درازمدت کرد و یکی از خصوصیات مهمش این بود که هدفش را مدنظر داشت و اگر روزی سست می‌شد به هدفش فکر می‌کرد و ادامه می‌داد. پدرش قبل از این سال‌ها خیلی به او کمک کرد و با او گفتگو می‌کرد وقتی به منزل می‌آمد، حتی قبل از این‌که شام بخورد 2 یا 3 ساعت با آرمان در زمینه‌های مختلف از آینده‌اش زمینه‌های درسی و غیره صحبت می‌کرد و فکر می‌کنم برای این‌که آرمان به صورت جدی شروع کند به درس خواندن خیلی موثر بوده.