کاربرد روش تصویربرداری مغز در تشخیص سریع آلزایمر

با استفاده از روش تصویربرداری مغز می‌توان نقاطی از مغز را که در اثر بیماری آلزایمر دچار اختلال می‌شوند را شناسایی کند.دکتر مسعود تحسامیان متخصص نوروژنتیک در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص یکی از راه‌های کنترل و شناسایی بیماری آلزایمر گفت: روش جدیدی که ما برای شناسایی بیماری آلزایمر استفاده می‌کنیم، روش ام آر‌ آی عملکردی است یعنی ترکیب ام آر آی یا پت‌اسکن است که این دو روش برای تصویربرداری عملکردی از مغز هستند که به ما کمک می‌کنند تا از طریق دوربین‌های مختلف بتوانیم پدیده را در مغز بررسی کنیم.

وی افزود: ما دو مقاله در این  زمینه به چاپ رسانده‌ایم که توانسته‌ایم در بیماری‌های مختلف  مثل آلزایمر و پارکینسون، پدیده‌ها و ارتباطات مختلف در مغز را شناسایی کنیم. این روش کاربرد بالینی نیز دارد که به تشخیص اختلال در بیماران کمک می‌کند.

تحسابیان در خصوص روش‌های درمان آلزایمر عنوان کرد: در حال حاضر درمانی برای آلزایمر وجود ندارد اما می‌توان به تشخیص بیماری به صورت عینی و شناخت بیشتر ما از پاتولوژی بیماری کمک کند. 

وی در پایان گفت: مقالات زیادی در استفاده از این روش در حوزه‌های کنسرها در آلمان ارائه شده است اما در زمینه آلزایمر کم کار شده است که ما تلاش داریم تمرکز خود را بر روی استفاده از روش تصویربرداری مغزی برای تشخیص به موقع آلزایمر و انجام اقدامات درمانی لازم، بیشتر کنیم.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب