تسکین درد با کاشت LED امکان پذیر شد

محققان موفق به توسعه یک میکرو LED شده اند که زیر پوست قرار می‌گیرد و مشخص می‌کند که چه ناحیه از بدن در حال آسیب است و می‌توان درد آن ناحیه را تسکین داد.

به گزارش گروه اخبارعلمی ایرنا ازساینس، محققان دانشگاه های واشنگتن و ایلینوی موفق به ساخت یک میکرو LED انعطاف پذیر شده اند که زیر پوست قرار می گیرد و محل آسیب دیده را مشخص می کند. این میکرو LED به گونه ای طراحی شده که سازگار با بدن هر شخص است و به صورت بی سیم می توان درد موجود در یک ناحیه از بدن را ساکت کرد.

این فناوری با استفاده از تکنولوژی نوظهور اپتوژنتیک طراحی شده است که در آن سلول ها با استفاده از نور کنترل می شوند.

آزمایش اولیه این روش روی موش ها با موفقیت انجام شده است. محققان برای این کار، میکرو LED را روی سلول های عصبی موش که با استفاده از اصلاح ژنتیکی به نور حساس بودند، قرار دادند. تاباندن نور روی این سلول ها، سبب ایجاد یا خاموش شدن درد در موش ها شد.

محققان در حال بررسی چگونگی پردازش اطلاعات حسی در نخاع هستند و معتقدند که می توان در آینده ای نزدیک از این روش برای خاموش کردن درد در انسان استفاده کرد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب