ساخت آتل بالای لگن توسط دانشجویان تبریزی

دانشجویان دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه تبریز و دانشگاه علوم پزشکی تبریز موفق به طراحی و ساخت آتل بالای لگن برای جلوگیری از خونریزی و ثابت نگه داشتن لگن قبل از رسیدن به بیمارستان شدند.

ساخت آتل بالای لگن توسط دانشجویان تبریزی

به گزارش خبرنگار علمی ایسنا منطقه آذربایجان شرقی، علی مهدوی طباطبایی، مدیر طرح آتل بالای لگن در این باره اظهار کرد: طرح آتل بالای لگن طرحی پیش‌بیمارستانی است که برای جلوگیری از خونریزی و ثابت نگه داشتن لگن قبل از رسیدن به بیمارستان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی افزود: این آتل در حالت پنوماتیک، شکستگی را کنترل کرده و ناحیه تحتانی و لگن را ثابت نگه می‌دارد.

وی تاکید کرد: دانشجویان فنی مهندسی به همراه دانشجویان علوم پزشکی این طرح را تولید کرده‌اند؛ این طرح به صورت آزمایشی و غیرصنعتی تولید شده است اما برای تولید انبوه نیازمند حمایت سرمایه گذاران و تخصیص بودجه کافی است.

مهدوی طباطبایی اظهار کرد: چند بیمارستان همچون اورژانس بیمارستان امام رضا (ع) برای برخورداری از این طرح که در سومین نمایشگاه و جشنواره فناوری‌های نو و پیشرفته ربع رشیدی تبریز عرضه شد، با ما قرارداد منعقد کرده‌اند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
سنت های الهی از دین و زندگی چهارم دبیرستان
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( دروس عمومی چهارم دبیرستان)
دبیر : محمد رضایی بقا