تاثیر مثبت فیلم آموزشی در توسعه مدارس هوشمند

وزیر آموزش و پرورش در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم رشد بر اهمیت تولید فیلم آموزشی در ارتقاء بسته‌های آموزشی تاکید کرد و گفت: تولید و استفاده از فیلم آموزشی در توسعه مدارس هوشمند می‌تواند موثر باشد.

تاثیر مثبت فیلم آموزشی در توسعه مدارس هوشمند

علی اصغر فانی شامگاه جمعه 29 آبان 94 در مراسم اختتامیه چهل و پنجمین جشنواره فیلم رشد که در سینما فلسطین تهران برگزار شد، انتقال مفاهیم از طریق دو حس بینایی و شنوایی را مهم‌ترین وسیله یادگیری برشمرد و گفت: اساتید تعلیم و تربیت معتقدند که 88 درصد یادگیری از طریق این دو حس انجام می‌شود لذا فیلم که مفاهیم را از طریق چشم منتقل می کند نقش عمده ای در یادگیری ایفا می کند.

وی افزود: سیاست امروز آموزش و پرورش جایگزینی بسته های آموزشی به جای کتاب درسی است. ما اعتقاد داریم مجموعه ای متشکل از کتاب دانش‌آموز، کتاب معلم، نرم افزار آموزشی و فیلم آموزشی در کنار هم می توانند در تحکیم تغییرات و ماندگاری یادگیری در متربی موثر واقع شوند.

وزیر آموزش و پرورش ایران در ادامه به مدارس هوشمند و یادگیری الکترونیکی اشاره کرد و گفت: چند سال است که در این حوزه اقداماتی را شروع کردیم و یقینا تولید و استفاده از فیلم آموزشی در توسعه مدارس هوشمند می‌تواند موثر باشد. همچنین در سند تحول که تاکید بر عدالت آموزشی و ارتقاء کیفیت آوزشی دارد فیلم می تواند نقش موثری ایفا کند.

فانی سپس به برگزاری جشنواره فیلم رشد به عنوان یکی از ملزومات ارتقاء بسته های آموزشی اشاره کرد و گفت: ما این جشنواره را برای تشویق فیلمسازان، استفاده از دستاوردهای جهانی و تشویق معلمان و دانش‌آموزان برای فیلمسازی و تعمیق مهارت های دانش آموزان برگزار می کنیم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: امیدواریم در سال های آینده شاهد حضور بیشتر فیلمسازان و هنرمندان در حوزه تعلیم تربیت و مشارکت دادن کشورهای بیشتر برای استفاده از دستاوردهای آن کشورها و نیز حضور فعالتر معلمان و دانشجومعلمان و بخصوص دانش‌آموزان باشیم.

چهل و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم رشد از 22 تا 29 آبان ماه همزمان با تهران در استان‌های مرکزی، خراسان جنوبی، گیلان، هرمزگان و سواحل مکران برگزار شده است.

مراسم اختتامیه جشنواره فیلم رشد عصر جمعه 29 آبان 94 با معرفی فیلمسازان برگزیده در شاخه های گوناگون در سینما فلسطین تهران برگزار شد.

 

منبع :

مهلا کاشانی