من هم می‌توانم

داستان بالا نکات مهمی مثل دست‌کم نگرفتن خود، خود را به جایگاه پایین عادت ندادن، درس گرفتن از اشتباهات و مهم‌تر از همه تلاش و سخت‌کوشی برای رسیدن به هدف دارد.

من هم می‌توانم

اولین روز که برای شرکت در آزمون‌ها رفتم صفی جدا تشکیل شد و اعلام کردند که دانش‌آموزان تیزهوشان در آن صف بایستند. برایم سؤال پیش آمد که چه کسانی می‌توانند در آن صف بایستند؛ چون خیلی دوست داشتم من هم جزء آن‌ها محسوب شوم. به همین دلیل نزد پشتیبانم رفتم و از او در این مورد پرسیدم. پشتیبانم پاسخ داد: «دانش‌آموزانی که تراز بالای 5500 دارند به کلاس مجزایی می‌روند و به مدت 55 دقیقه بیش‌تر به سؤالات تیزهوشان پاسخ می‌دهند و شما فعلاً نمی‌توانی در آن شرکت کنی و باید ببینیم در آزمون امروز چه نتیجه‌ای می‌گیری.» با دریافت اولین کارنامه‌ام ترازم زیر 5500 شد و متوجه شدم در آزمون بعد هم نمی‌توانم در آن شرکت کنم و به همین دلیل خیلی ناراحت شدم. بعد از تحلیلی که پشتیبانم از کارنامه‌ام انجام داد متوجه شدم اگر بتوانم اشتباهات آزمون قبل را تکرار نکنم و در عین حال تلاش خود را مضاعف کنم می‌توانم تراز خود را افزایش دهم و به مرور زمان به هدف خودم برسم. بعد از آزمون دوم و سوم ترازم پیشرفت کرد ولی هنوز زیر 5500 بود ولی خود را نباختم و به سعی و تلاش ادامه دادم تا این‌که بعد از چند آزمون ترازم به حد نصاب رسید و با ادامه‌ی همین روند خود را به جمع افراد برتر آزمون رساندم.

داستان بالا نکات مهمی مثل دست‌کم نگرفتن خود، خود را به جایگاه پایین عادت ندادن، درس گرفتن از اشتباهات و مهم‌تر از همه تلاش و سخت‌کوشی برای رسیدن به هدف دارد که با بهره‌گیری از آن می‌توان به موفقیت‌های بزرگ دست یافت.

خرید کتاب