هدف‌گذاری‌های یک قهرمان سخت‌کوش (1)

این بهترین توصیفی است که از هدف‌گذاری به ذهنم می‌رسد؛ هدف‌گذاری همان «خواستن» است که بعد از گذشت زمان خیلی کوتاهی تبدیل به «توانستن» می‌شود.

هدف‌گذاری‌های یک قهرمان سخت‌کوش (1)

این بهترین توصیفی است که از هدف‌گذاری به ذهنم می‌رسد؛ هدف‌گذاری همان «خواستن» است که بعد از گذشت زمان خیلی کوتاهی تبدیل به «توانستن» می‌شود. این بار هم ضرب‌المثل‌های شیرین زبان فارسی یک مفهوم جذاب را برای‌مان ساده‌تر کرد.

فرقی نمی‌کند که درسی که در آن هدف‌گذاری می‌کنی ریاضی است یا علوم و فارسی؛ هدف‌گذاری یعنی ابتدا وضعیت خودت را در هر کدام از این درس‌ها به‌خوبی بشناسی و بعد از آن‌جا که ذهن پویا و خلاق تو همیشه به فکر پیشرفت و بهتر شدن است، برای این پیشرفت برنامه‌ریزی دقیق انجام دهی. هدف‌گذاری کردن هیچ وقت به‌تنهایی انجام نمی‌شود. تو در کنار اولیای مهربان و پشتیبان دلسوزت این کار را انجام می‌دهی ولی در تمام مراحل آزمون دادن تا دریافت کارنامه و هدف‌گذاری کردن برای آزمون بعد، این تو هستی که نقش اول داستان را بازی می‌کنی.

تو، یعنی همان قهرمان سخت‌کوش داستان، در جلسه‌ی آزمون حاضر شدی. سؤالات را یکی یکی و درس به درس پاسخ دادی و همه‌ی آن‌چه را آموخته بودی به پاسخ‌برگ منتقل کردی و بعد از گذشت چند ساعت از پشت سر گذاشتن آزمون، کارنامه را دریافت کردی. فراموش نکن که هر آزمون میدان به نمایش گذاشتن مهارت‌های توست و در آن باید درست و اصولی رفتار کنی. فراموش نکن که یک هدف‌گذاری در ابتدای زمانی که می‌خواهی برای آزمون بعد آماده شوی انجام می‌شود. پس کارنامه‌ات را بلافاصله پس از آزمون دریافت کن.